Mieszkańcy Sądecczyzny w trosce o swoje bezpieczeństwo

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się na Sądecczyźnie niesłabnącą popularnością. Za pomocą tej interaktywnej platformy z roku na rok mieszkańcy regionu coraz chętniej dzielą się z policjantami spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu.

– Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie ich zamieszkania.- informuje Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Aplikacja pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które w ich subiektywnym odczuciu negatywnie wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Mieszkańcy Sądecczyzny chętnie korzystają z możliwości, jakie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i dzielą się z sądecką Policją spostrzeżeniami dotyczącymi stanu bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. Najczęstszymi zagrożeniami, jakie w ubiegłym roku zaznaczali na mapie mieszkańcy naszego regionu były: przekraczanie dozwolonej prędkości (1971 zgłoszeń, z czego potwierdziło się 54,3%), nieprawidłowe parkowanie (958 zgłoszeń – 71,2% potwierdzonych) oraz niewłaściwa infrastruktura drogowa (595 zgłoszeń – 65,4% potwierdzonych). W 2024 roku sądeczanie nanieśli na mapę łącznie 5294 zgłoszeń, z których 55,3% zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy.

– Do najczęściej potwierdzanych zgłoszeń w 2024 roku należą zgłoszenia z kategorii: miejsce niebezpieczne na wodach (80% potwierdzonych z 18 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (76,8% potwierdzonych z 350 zgłoszeń) oraz nieprawidłowe parkowanie (71,2% potwierdzonych z 958 zgłoszeń).- dodaje Aneta Izworska.
Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, czyli od jesieni 2016 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa łącznie 25 255 zgłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony