Ostatni koncert Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na zakończenie tegorocznej edycji, ale po raz pierwszy w ramach Sądeckiego Festiwalu Muzyki Organowej L’ARTE ORGANICA do Kościoła Matki Bożej Niepokalanej, na recital Marcina Armańskiego, który odbędzie się 11 lipca o godzinie 19:00.

PROGRAM

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Sinfonia z kantaty nr 29 Wir danken dir, Gott, wir danken dir
Chorał Jesus bleibet meine Freude z kantaty 147. Herz und Mund und Tat und Leben
Preludium i fuga d-moll BWV 539

Johann Adam Reincken (1643-1722)
Fantazja chorałowa An Wasserflüssen Babylon

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847)
Preludium i fuga e-moll WoO 13
I Trio fortepianowe d-moll op. 49 /fragm./
Marsz wojenny kapłanów z tragedii Athalia op. 74

MARCIN ARMAŃSKI
Naukę gry na organach rozpoczął pod kierunkiem ks. Zbigniewa Rogali. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Kielcach w klasie fortepianu oraz Salezjańskie Liceum Muzycznym w Lutomiersku. W 2007 uzyskał tytuł magistra sztuki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie prof. Juliana Gembalskiego i Zygmunta Antonika.

Od 2006 związany jest z Dolnym Śląskiem jako kantor Kościołów Pokoju w Świdnicy i w Jaworze oraz organista zboru ewangelicko-reformowanego we Wrocławiu. Prowadzi działalność pedagogiczną. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów organowych i kompozytorskich. Ma na swoim koncie liczne nagrania dla Radia i Telewizji (w tym także dla telewizji amerykańskiej i japońskiej). W 2011 zagrał specjalny koncert podczas wizyty szwedzkiej pary królewskiej w Świdnicy.

Jest organizatorem życia muzycznego na Dolnym Śląsku, od wielu lat prowadzi festiwale organowe, m.in. w Jeleniej Górze, Bolkowie Karpaczu, Kaczorowie, Świdnicy. W 2016 zainicjował projekt edukacyjny „Ogólnopolskie Warsztaty dla Organistów i Muzyków Kościelnych”, który funkcjonuje pod patronatem Synodalnej Komisji ds. Liturgii i Muzyki Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Zajmuje się organmistrzostwem oraz rekonstrukcjami historycznych instrumentów klawiszowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony