Pewne zwycięstwo sądeczanek

Mecze z tarnowskimi zespołami zawsze są ciekawe i emocjonujące. Tym razem młode sądeczanki od początku rywalizacji narzuciły swoje warunki gry, pewnie pokonując rywalki.

Liga Juniorów U-17

VI Kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – MKS PM Tarnów 72:48 (20:8, 18:11, 21:16, 13:13)

Sędziowali: Sabina Kosakowska i Mariusz Nowacki.

UKS Żak: Wiktoria Mróz 27, Zofia Kamińska 11, Wiktoria Zegzda 7, Martyna Kurzydło 6,Karolina Olchawa 6, Anna Olchawa 4, Dominika Kalinowska 4, Martyna Kantor 3, Nadia Klimek 2, Agata Podobińska 2, Sandra Wójs, Zuzanna Basta.

MKS PM: Emilia Mączko 13, Zuzanna Adamczyk 12, Eliza Urban 11, Daria Siedlik 5, Ewa Marcinkowska 4, Emilia Cichy 2, Karolina Szewczyk 1, Maja Tadel, Lena Januś, Natalia Czosnek.

Już pierwsza kwarta pokazała, że gospodynie nie dadzą się ograć. Szybkie ataki kończone celnymi rzutami dały wysokie prowadzenie. Podobnie było w drugiej kwarcie i do połowy zespół UKS Żak prowadził 38:19. Po przerwie podopieczne Dawida Kopca dalej grały szybko i skutecznie pod koszami, a na tablicy wyświetlił się wynik 59:35. Ostatnia część meczu nie przyniosła emocji. Sądeczanki utrzymywały prowadzenie wysoko pokonując tarnowianki.