Powiat nowosądecki wzbogacił się o sprzęt ratujący życie, ułatwiający łączność…

Na terenie Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu, zaprezentowano nową karetkę, sprzęt ratowniczy, nowoczesny dron, telefony satelitarne zakupione przez powiat nowosądecki, nie zapomniano również o szkoleniu pracowników, a środki na ten cel pochodziły z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Dotacja wyniosła ponad milion 700 tysięcy złotych.

– Pojazd za 660 tysięcy, został wyposażony we wszystko to, co potrzebuje ratownik. – mówi doradca wojewody małopolskiego, radny powiatu nowosądeckiego Jacek Kwit. – Udało się skompletować różnorodne wyposażenie, które będzie służyć na Sądecczyźnie ludziom. Są torby z odzieżą ochronną, sprzęt techniczny, wszystko co jest potrzebne w codziennej pracy.

Powiat, pogotowie wzbogaciło się m.in. o odzież termoaktywną, zestaw do suchej dekontaminacji FAST GRAB Torba HAZMAT, myjka ciśnieniowa, zbiornik elastyczny do magazynowania wody pitnej, zbiornik na paliwo z dystrybutorem paliw płynnych, przyczepa lekka dwuosiowa, dron z dodatkowymi akcesoriami takimi jak: kamera termowizyjna, dodatkowe oświetlenie, głośnik, ambulans sanitarny typu C z napędem 4×4, telefony satelitarne, respirator transportowy CBRNE, radiotelefony przenośne, ładowarki do radiotelefonów, zestaw ratownictwa medycznego z wyposażeniem minimalnym zgodnym ze standardem wyposażenia zestawu R1.

Zostało również przeprowadzone szkolenie dla członków Zespołu Ratownictwa Medycznego z zakresu CBRNE – zorganizowane przez Sądeckie Pogotowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony