Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzili cykliczne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na sądeckich ulicach przy pomocy drona.
– Funkcjonariusze koncentrowali się w miejscach o szczególnym natężeniu ruchu oraz tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych. – informuje Aneta IzworskaZespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Korzystając z drona, z lotu ptaka policjanci monitorowali sytuację na głównych arteriach miasta, tj. Al. J. Piłsudskiego oraz ul. Królowej Jadwigi i Nawojowskiej w Nowym Sączu.
Podczas działań policjanci przeprowadzili 26 kontroli drogowych, ujawniając m.in. 11 przypadków naruszenia zakazu wyprzedzania na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, co jest jednym z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym oraz 9 przypadków niestosowania się do znaku B-20 „STOP”, co często prowadzi do wymuszeń pierwszeństwa. W efekcie mundurowi nałożyli 18 mandatów karnych i skierowali do sądu 2 wnioski o ukaranie.
– Bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od ich użytkowników. – dodaje Aneta Izworska.
Kierowcy – przestrzegajcie przepisów, stosujcie się do znaków drogowych, zachowujcie czujność, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych.
Piesi – upewniajcie się czy możecie bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni, patrzcie na drogę, nie w ekran, korzystajcie z elementów odblaskowych, które sprawiają, że kierowca dostrzeże was znacznie wcześniej i zdąży odpowiednio zareagować.