Popołudniowym spotkaniem oraz treningiem Sandecja rozpoczęła przygotowania do sezonu 206-2027. Na murawie boiska w Zawadzie pojawili się prawie wszyscy. Zabrakło Simona Oure, który dostał wolne do końca miesiąca.
– Na razie mamy 6 kandydatów do gry w Sandecji – mówił szef Rady Nadzorczej klubu Arkadiusz Aleksander. – W tej grupie jest 5 Polaków i jeden Czech. Trener i nie tylko pilnie przyglądamy się nowym zawodnikom. W zajęciach udział wzięli wyróżniający się zawodnicy Akademii Sandecja: Maciej Piskor), Jakub Groń, Ksawery Grzesiak oraz Maciej Olchawa. Nasz cel pozostaje niezmienny, czyli powrót do I ligi, ale by tak się stało niezbędny jest solidny zespół i taki chcemy zbudować. Tegoroczny skład II ligi jest bardzo ciekawy, pojawiło sie wiele mocnych drużyn. Rywalizacja o premiowane miejsca będzie bardzo zacięta
Kto z tej nowej grupy zostanie dowiemy się niebawem. W sobotę pierwszy sparing z Hutnikiem Kraków w Zawadzie.
Plan sparingów:
27.06 – Hutnik Kraków
04.07 – Stal Mielec
11.07 – Bruk-Bet Termalica Nieciecza + rywal do ustalenia
17.07 – 1. FC Tatran Prešov + FK Humenné
25-26 lipca zaplanowana została I kolejka Betclic 2. Ligi.