Był agresywny i posiadał narkotyki o wartości 25 tysięcy złotych

Decyzją sądu młody mężczyzna, który posiadał znaczne ilości narkotyków o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dodatkowo agresywny 21-latek odpowie za przemoc wobec policjantów w czasie zatrzymania.

Kilka dni temu, sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej realizowali czynności w jednym z mieszkań na terenie Sądecczyzny.

Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 250 gramów suszu ziela konopi oraz amfetaminę. Część środków odurzających znajdowała się na kuchennym blacie, a część schowana była w szafkach. Z takiej ilości narkotyków można byłoby wytworzyć blisko pół tysiąca działek dilerskich o czarnorynkowej wartości 25 tys. złotych. – poinformowała Aneta Izworska – W czasie przeszukania, w mieszkaniu przebywało czterech młodych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani jako podejrzewani o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Jeden z nich, 21-latek był bardzo agresywny wobec policjantów, w związku z czym został obezwładniony.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że powodem agresywnego zachowania młodego mężczyzny był fakt, że zabezpieczone w mieszkaniu narkotyki należały do niego.

21-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz zmuszania policjantów przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowej, a także spowodowania uszczerbku na ich zdrowiu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat więzienia. – dodaje Aneta Izworska

Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt – w oczekiwaniu na wyrok 21-latek spędzi za kratami najbliższe trzy miesiące.

Ponadto, 19-latek, który został zatrzymany podczas przeszukania mieszkania również usłyszał zarzut i odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat więzienia.

źródło/fot. KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony