Czy Maciej Rogóż jest członkiem klubu PiS?

Podczas listopadowej Sesji Rady Miasta radny Maciej Rogóż otrzymał sms-a od przewodniczącego klubu PIS – Wybieram Nowy Sącz Michała Kądziołki z informacją o zawieszeniu w klubie bez podania przyczyny.

Minął prawie miesiąc, a nie ma komunikatu o „sytuacji klubowej” w Radzie Miasta. Postanowiliśmy zapytać radnych Macieja Rogoża, Machała Kądziołkę (przewodniczącego klubu PiS Wybieram Nowym Sącz) oraz Iwonę Mularczyk (Przewodniczącą Rady Miasta) o aktualną sytuację w miejskiej radzie. Zapytaliśmy zainteresowanych o to jaki jest obecny stan członków klubu, któremu przewodniczy Michał Kądziołka i kiedy odbędzie się głosowanie dot. odwołania Przewodniczącej Rady Miasta. Na zadane pytania otrzymaliśmy odpowiedź tylko od Macieja Rogóża, ale tylko w kwestiach dotyczących jego osoby. Iwona Mularczyk i Michał Kądziołka do dnia publikacji tego materiału nie udzielili nam odpowiedzi.

Co z Pana członkostwem w klubie PiS WNS?

– Do tej pory nikt się ze mną nie skontaktował. Próbowałem nawiązać kontakt z Panem Michałem Kądziołką i zapytać, dlaczego nie jestem zapraszany na posiedzenia klubu. Otrzymałem od niego kolejnego sms-a, w którym poinformował mnie, że od teraz będzie prowadził ze mną korespondencję w formie mailowej. Czy brakuje mu odwagi, aby porozmawiać ze mną twarzą w twarz? Poprosiłem o podanie przyczyny zawieszenia. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. – powiedział Maciej Rogóż.

Radny twierdzi on, że nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż nie złamał regulaminu klubu oraz dyscypliny głosowań. Uważa, że w samorządzie nie powinno być miejsca na wielką politykę i każdy radny powinien podejmować niezależne decyzje, z troską o mieszkańców i miasto.

Radny Maciej Rogóż nie zgadza się z zawieszeniem jako członka klubu twierdząc; – Jak można zawiesić kogoś poprzez wiadomość sms i to podczas obrad Sesji Rady Miasta? W tym czasie Pan radny Kądziołka zasiadający w prezydium powinien zająć się pomocą w prowadzeniu sesji. Nie odbyło się nawet posiedzenie klubu w sprawie mojego zawieszenia, bo przecież trwała sesja. Mam zatem prawo twierdzić, że zawieszenie było bezprawne. Równie dobrze ja, jako członek klubu, mogę wysłać sms-a do innego radnego z informacją, że został zawieszony.

W rozmowie z naszą redakcją radny Rogóż dodaje, że nie otrzymał na piśmie informacji o zawieszeniu, a także protokołu dotyczącego takiej decyzji. Dodaje, że będzie popierał dobre pomysły zarówno prezydenta Ludomira Handzla, jak i swojego klubu, a złe projekty będzie wytykał palcem. Podkreśla, że jako radny swoje decyzje chce podejmować niezależnie, stroniąc od uprawiania polityki.

Klub radnych PIS-WNS na początku liczył 14 radnych i posiadał zdecydowaną większość w radzie miasta. Z klubem do tej pory rozstali się już Dawid Dumana, Grzegorz Ledziński oraz Krzysztof Głuc. Rogóż może być czwartym radnym, który zostaje wyrzucony lub sam odchodzi z klubu PIS-WNS. Czy ci radni odeszli z uwagi na inne przekonania dotyczące podejmowanych uchwał? Czy była to czysta kalkulacja polityczna (lokalna, regionalna, ogólnopolska w zależności od radnego)? Podczas głosowań na Sesjach Rady Miasta można zauważyć, że kolejni radni nie zgadzają się z wizją klubu, gdzie kilku z nich głosuje inaczej niż zapowiadane wcześniej propozycje Iwony Mularczyk czy Michała Kądziołki. Często nie zgadzają się też z wizją miasta zarządzanego przez Ludomira Handzla.

Można się zastanowić, co będzie jeżeli większość w radzie miasta będzie miała grupa wspierająca prezydenta miasta. Co dzieli, a co łączy radnych w klubie PiS WNS? O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Do Michała Kądziołki oraz Iwony Mularczyk wysłaliśmy pytania (poniżej) w tej sprawie, ale do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi:

1. Czy M. Rogóż został wyrzucony z klubu Radnych PiS WNS?.

2. Jakie są obecnie relacje pomiędzy Radnymi M. Kądziołką a M. Rogóżem?.

3. Jeżeli został wyrzucony, to czy odbyło się jakieś posiedzenie klubu, w którym został o tym oficjalnie poinformowany.

4. Jeżeli został wyrzucony, to czy ma szanse na powrót do klubu?

I. Kiedy odbędzie się głosowanie, jakie muszą być spełnione warunki, dotyczące odwołania Przewodniczącej Rady Miasta, o które zabiega grupa radnych?

II. Jaka jest przyszłość Rady Miasta pod kierunkiem PiS, w której większość będzie miała grupa radnych wspierająca Prezydenta Ludomira Handzla?.

One thought on “Czy Maciej Rogóż jest członkiem klubu PiS?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony