Elektryczne hulajongi – moda – ale co robi w wodzie?

Zadzwonił do redakcji zdenerwowany sądeczanin, nasz czytelnik. Okazuje się, że niemal w centrum Nowego Sącza, obok przystanku PKP, w kierunku ANS, w Żeglarce, od wielu dni leży elektryczna hulajnoga i nikt się tym nie interesuje.

– Bardzo mnie to wkurza – mówi sądeczanin. – Takie urządzenie w wodzie to prawdziwa „bomba” ekologiczna”. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że nawet taki mały akumulator może zatruć aż 1000 litrów wody. Zresztą to nie jest pierwszy przypadek, że hulajnoga jest w wodzie, w tym miejscu. Za pierwszym razem zszedłem i wyciągnąłem urządzenie, które potem leżało na brzegu przez kilkanaście dni, ja już nie będą tam kolejny raz schodził, jeżeli nikogo to nie interesuje. Ktoś powinien nad tym panować. Jestem wędkarzem i sprawy ekologii są mi bliskie.

Skontaktowaliśmy się z operatorem sądeckich hulajnóg. Otrzymaliśmy taką odpowiedź: „Dziękujemy za kontakt z obsługą klienta TIER. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. W Nowym Sączu mamy ponad sto hulajnóg. Nasze akumulatory są bezpieczne dla środowiska. To jest nasza podstawowa misja i o to dbamy”.

W dalszej części odpowiedzi jest prośba by podać im numer tego urządzenia. Wypada zadać pytanie, kto takim razie nadzoruje te urządzenia w Nowym Sączu?

Hulajnogi stały się w ostatnich latach bardzo modne. Jedni są nimi zafascynowani, wielbiciele środowiska się cieszą, bo to czysta komunikacja. Jednak nie brakuje i takich, którym przeszkadzają młodzi ludzie poruszający się po chodnikach czy ulicach. Niestety mają sporo racji. W Nowym Sączu zielone hulajnogi, różnych firm, widać niemal na każdym kroku. Stoją na chodnikach, są porzucane byle jak, a bywają też przypadki, kiedy są ustawiane w poprzek traktów pieszych. Nie inaczej było wczoraj przy ul. Kościuszki. Jakiś „żartowniś” postawił hulajnogę w poprzek chodnika. Pani, która szła z wózkiem, z pomocą innych ludzi musiała usunąć przeszkodę.

W przestrzeni publicznej krąży wiele plotek o licznych wypadkach z udziałem ludzi poruszających się na hulajnogach.

Jak informuje kom. Justyna Basiaga Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu od stycznia 2023 roku do 12 września br. na terenie miasta Nowego Sącza, doszło do 6 wypadków drogowych i 3 kolizji drogowych z udziałem hulajnóg elektrycznych, w których rannych zostało 6 osób. Natomiast w 2022 roku na terenie Nowego Sącz doszło do 8 wypadków drogowych i 5 kolizji z udziałem hulajnóg elektrycznych, w których rannych zostało 8 osób.

Komentarze do “Elektryczne hulajongi – moda – ale co robi w wodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony