Kolejny spektakl Towarzystwa Dramatycznego

To będzie druga premiera Towarzystwa Dramatycznego w Nowym Sączu, w MCK Sokół. Tym razem będzie „Wielki człowiek do małych interesów” Aleksandra Fredry w reżyserii Janusza Michalika.

– Bardzo się cieszę, że po odrodzeniu tradycji Towarzystwa Dramatycznego w SOKOLE zapraszam na drugą premierę, którą będzie „Wielki człowiek do małych interesów” Aleksandra Fredry, czyli polska klasyka komediowa w reżyserii Janusza Michalika, choć jej przygotowanie nie było łatwe – powiedział dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ – Andrzej Zarych. – Idea jest taka, abyśmy co roku przynajmniej jedną premierę byli w stanie przygotować. Pierwsza, wewnętrzna premiera odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Natomiast przez dwa kolejne dni, tj. 17 i 18 grudnia, będą to już spektakle afiszowane, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Nowego Sącza, Sądecczyzny i w ogóle całego świata.

– Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy, że podejmiemy się realizacji, jako drugiego spektaklu, komedii Aleksandra Fredry – dodał Janusz Michalik. – Warto przypomnieć, że Fredro był często wystawiany na deskach SOKOŁA przed II wojną światową. Wybrano komedię, która na pozór nie jest kojarzona z Fredrą i nie stanowi ona jakby pierwszego szeregu jego najwybitniejszych osiągnięć dramaturgicznych. Do tego tytułu sięgnięto z racji na to, iż jest on nieco rzadziej grany w teatrze polskim oraz był przez Fredrę napisany właściwie pod koniec jego życia.

– Deski teatru to jest specyficzna forma wypowiedzi, w czasach w których jakby poniekąd jesteśmy rozliczani z każdego słowa. Scena umożliwia przekazanie opinii, emocji, czasem nawet poglądów, nie do końca ponosząc za to konsekwencje – stwierdził odtwórca głównej roli Filip Drożż.

Spektakl dofinansowano z budżetu państwa – ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki czemu wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki można wciąż odebrać w kasie MCK SOKÓŁ.
Po więcej informacji dotyczących premiery spektaklu zapraszamy na stronę: https://mcksokol.pl/wydarzenie/wielki-czlowiek-do-malych-interesow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony