Koncert nocy letniej

W czwartek, 14 lipca 2022 o godz. 20:30 na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się KONCERT NOCY LETNIEJ w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod batutą ppłk SG Leszka Mieczkowskiego.

W programie koncertu znajdą się utwory światowych i polskich kompozytorów: Andrew Lloyda Webbera, Johna Williamsa, Hansa Zimmera, Ennio Morricone, Alana Silvestriego, Krzesimira Dębskiego, Andrzeja Korzyńskiego i innych.

Wraz z orkiestrą wystąpią wokaliści: Edyta Krzemień, Iwona Chruślicka, Natalia Zabrzeska-Borowiec, Tomasz Jarosz, Wacław Wacławiak, Wiktoria Kołodziej oraz Hanna Sitko.

Koncert poprowadzi Małgorzata Broda.

Uwaga! W razie niekorzystnych warunków pogodowych koncert odbędzie się w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. 

Edyta Krzemień

Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Debiutowała rolą Christine w musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze Muzycznym Roma w 2008 roku. W kolejnych latach zagrała główne lub jedne z głównych ról w takich musicalach jak: „Les Miserables”, „Tarzan”, „Sweeney Todd”, „Ghost – Uwierz w Ducha”, „Jekyll and Hyde”, „Zakonnica w przebraniu”, „Miss Saigon”, „Piloci”, „Żółta Dama”, „Matylda”.
Współpracuje z Wrocławskim Teatrem Pieśni Kozła, śpiewając i grając w spektaklu „Apokryf”, a także ze Zbigniewem Preisnerem, z którym nagrała utwory na płytę „W Poszukiwaniu Dróg – Stare i Nowe Kolędy”. Z utworami i pod batutą kompozytora wystąpiła podczas koncertów, wykonując utwory z filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. podczas Haifa Film Festival w Izraelu czy Klara Music Festival w Belgii.
Zaśpiewała w spektaklu Z. Preisnera i E. Lipskiej „2016 Dokąd?” w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu oraz „Hymn na Zjednoczenie Europy” z filmu „Trzy Kolory – Niebieski” na 29. Gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Partie wokalne z innych filmów kompozytora wykonała na koncercie z Tauron Arena z okazji „40 – lecia pracy artystycznej Zbigniewa Preisnera” u boku Lisy Gerrard i Teresy Salgueiro. Współpracuje z Emirackim kompozytorem Ihabem Darwishem. Nagrała partię solowe do utworu kompozytora na otwarcie największych na świecie pokazów fontann „The Palm Fountain” w Dubaju, a także zaśpiewała na jego najnowszej płycie „Hekayat – Symphonic Tales”. W 2015 roku dostała się do bazy wokalistów „Cirque du Soleil”, a w 2020 roku otrzymała angaż w nowej produkcji CDS „Under The Same Sky”, którego premiera ze względu na pandemię przełożona jest na 2023 rok. Dubbinguje, jest m.in. nowym głosem Królewny Śnieżki w najstarszej bajce Walta Disneya „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. W lutym 2022 roku wydała pierwszy autorski singiel pt. „Wind Blows” w duecie z Kają Mianowaną.

ppłk sg mgr Leszek Mieczkowski

I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Absolwent Studium Oficerskiego przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2001), Studiów Menadżer kultury SGH (2002) oraz Zarządzanie Firmą (WSB-NLU) 2004. Od 2002 roku jest dyrygentem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej (2003-2021) oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej (od 2016). W latach 2012-2015 założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Zapraszany przez orkiestry w kraju i za granicą jako dyrygent i konsultant. Pedagog w zakresie sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Brązowym Medalem za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor” – Nagrodą Województwa Małopolskiego za pracę na rzecz województwa małopolskiego i jego mieszkańców.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Muzyczny ambasador Straży Granicznej w kraju i za granicą. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości.
Jest ceniona wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje na festiwalach muzycznych prezentując muzykę filmową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Wielokrotnie zapraszana na międzynarodowe festiwale muzyczne w kraju i za granicą. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony