Moto Mikołaje ruszają z akcją

Jak co roku nowosądeccy Moto Mikołaje rozpoczynają swoją akcje. Dla najbardziej potrzebujących przygotowują paczki, które 4 grudnia zostaną rozwiezione do dzieci, Domów Dziecka, DPS i rodzin, dla których taka pomoc jest ważna i niezbędna.

– Grupa MotoSacz zaczyna kolejną rundę „Moto Mikołaje 2021” – mówił Tomek Tokarz. – Nowosądeccy motocykliści znów się zbierają by pomóc najbardziej potrzebującym. Przez cały listopad będą zbierane dary, by można było przygotowywać paczki, a w grudniu zostaną rozwiezione. Tradycyjnie naszą akcję wspomoże kilkanaście instytucji, ale również mieszkańcy, do których apelujemy o dar serca. Każdy podarunek jest ważny. Prosimy o składanie produktów spożywczych z ważnymi datami do spożycia. Fajnie by było, aby darczyńcy, o ile to będzie możliwe, przygotowali sami paczki. Nas motocyklistów nie jest zbyt dużo, a już przygotowane pakunki, bardzo nam pomogą. Paczki można składać również tutaj, w CIT, przy ul. Jagiellońskiej (dawniej BWA „Pod Jagiełłą”).

Od wielu dni organizatorzy akcji gromadzą nazwiska oraz miejsca gdzie pomoc w postaci paczek ma być dostarczona.

– Startujemy o godz. 12.00, 4 grudnia, z rynku, sprzed ratusza – dodaje Tomek Tokarz. – Mam nadzieję, że pogoda pozwoli nam przejechać ulicami miasta jak największą liczbą motocykli. Zaczynamy akcję rozwożenia paczek w sobotę, a zwykle kończymy po dwóch tygodniach, bo mamy wiele miejsc, do których musimy i chcemy trafić. Oczywiście nie zapominamy o tym co się dzieje w kraju, o epidemii. Mamy nadzieję, że nie będzie źle. Jeśli jednak covid będzie nam przeszkadzał, to i tak zrealizujemy nasze plany, choć będzie trudniej. Paczki zostawiamy pod wskazanym adresem, czekamy z daleka aż ją ktoś odbierze i jedziemy dalej. Ważne jest i to, że patronuje naszej akcji prezydent miasta, z czego się cieszymy. Dołączyły do nas szkoły, jak „elektryk”, „samochodówka”, placówka z Michalczowej. Prosimy uczniów innych szkół o dołączenie do nas. Każda para rąk do pomocy jest ważna.

Moto Mikołaje proszą o wskazywanie ludzi, do których pomoc powinna trafić, na adres: www.motosacz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony