Prace wykończeniowe w internacie Zespołu Szkół w Marcinkowicach

Internat w Zespole Szkół w Marcinkowicach jest już prawie gotowy. Wszystkie prace mają się zakończyć w sierpniu, tak, aby uczniowie mogli korzystać z internatu już od września tego roku.

51 miejsc dla młodzieży znajduje się na drugim piętrze budynku szkoły – przed laty właśnie w tym miejscu funkcjonował internat. Zgodnie z obecnymi wymogami została zamontowana winda, drzwi przeciwpożarowe i wiele innych elementów mających zapewnić komfort i bezpieczeństwo uczniom.

– Część pomieszczeń jest już całkowicie gotowa, a łóżka i szafki czekają na rozpakowanie – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który spotkał się z dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwoną Sikorską i sprawdzał postęp prac. – Zainteresowanie nauką w naszych szkołach jest w tym roku bardzo duże. Chętnych do internatu również nie brakuje. Procentują wielomilionowe inwestycje w naszych placówkach i prowadzona przez nas promocja szkół.

W internacie nie zabraknie jadalni, miejsc do nauki i spędzania wolnego czas. Wokół szkoły znajduje się dużo zieleni, a niebawem zostanie otwarta hala sportowa ze strzelnicą. Uczniowie z klas mundurowych będą więc mieli miejsce do ćwiczeń i odpoczynku.

Modernizacja drugiego piętra w budynku szkoły będzie kosztowała ponad 3,5 miliona złotych.

– Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – dodaje dyrektor ZS w Marcinkowicach Iwona Sikorska. – Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wykonawcą prac jest firma Kazbud z Cieniawy. Termin zakończenia robót – sierpień 2022 r.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony