Puchar Świata – Sukces Michała Pasiuta

Na torze Kolna w Krakowie odbywają się zawody z cyklu Pucharu Świata w slalomie kajakowym. Dzisiaj odbyły się wyścigi półfinałowe i finały w K-1 kobiet i mężczyzn oraz eliminacje w C-1. Bardzo dobrze w K-1 spisał się sądeczanin Michał Pasiut, który w finale zajął 7 miejsce.

Przed startem wiele obiecywano sobie po występie sądeczanki Klaudii Zwolińskiej, która przygotowuje się do IO w Paryżu. Tymczasem nie był to najlepszy jej dzień. W półfinałach na pierwszym pomiarze czasu była druga, ale później było gorzej. Pojawiły się błędy i do awansu zabrakło sądeczance 0,02 sek. Druga z naszych zawodniczek Dominika Brzeska zajęła 22 miejsce z dużą stratą do czołowej dziesiątki.

W kategorii mężczyzn Polskę reprezentowało 3 kajakarzy, olimpijczyk Mateusz Polaczyk nie startował. Zdecydowanie najlepiej spisał się Michał Pasiut, który zajął 6 miejsce w półfinałach oraz 7 w finałach. Na 16 miejscu wylądował Dariusz Popiela, a Jakub Brzeziński na 35.

Na torze Kolna odbyły się również eliminacje w C-1. W kategorii kobiet do półfinałów awansowały Klaudia Zwolińska oraz Aleksandra Stach. Wśród mężczyzn w sobotę rywalizować będzie jedynie Michał Wiercioch. Olimpijczyk Grzegorz Hedwig nie startował, a Kacper Sztuba został zawieszony przez PZKaj. w prawach zawodnika.