Spotkanie autorskie z Januszem Leonem Wiśniewskim – 7 marca 2024.

Któż nie słyszał o internetowej historii miłości, jeszcze zanim tinder, sympatia czy badoo zdominowały rynek matrymonialny? Dziesiątki wymienionych mail, ucieczka od trudnej codzienności, budowana internetowo relacja między głównymi bohaterami na kartach powieści Samotność w sieci. Opowiadania i krótkie formy pełne emocji. Na Fejsie z moim synem, opowieści z hotelu Grand. I wreszcie ona opowieść z wojną w tle i rodzące się powoli uczucie na kartach tomiszcza “Bikini”. Bogate przekrój literackich możliwości Janusza L. Wiśniewskiego.

Już 7 marca 2024 (czwartek) o godz. 17:00 możliwość spotkania się z autorem w Sali Reprezentacyjnej im. Stanisława Małachowskiego w nowosądeckim Ratuszu.

Janusz Leon Wiśniewski – naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika),magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika),doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka). Debiutancka Samotność w Sieci stała się w Polsce kultowym bestsellerem, została sfilmowana i przetłumaczona na wiele języków. Autor zbioru opowiadań Zespoły napięć, powieści Los powtórzony, tomików esejów Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Czy mężczyźni są światu potrzebni?, Zbliżenia  oraz naukowej bajki dla dzieci W poszukiwaniu Najważniejszego: bajka trochę naukowa. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści epistolograficzne: 188 dni i nocy oraz Między wierszami. W 2002 roku wydał Martynę – nowelę napisaną wspólnie z internautami. Książka składa się z trzech opowiadań, których początki napisał Wiśniewski a zakończenia internauci.  Tłumaczenia jego książek ukazały się w 19 krajach. W latach 2004 – 2019 roku był stałym felietonistą miesięcznika „Pani”. Książki: Intymna teoria względności, Molekuły emocji, Sceny z życia za ścianą, Zbliżenia, Ukrwienia, Moja bliskość największa, Ślady, Udręka braku pożądania oraz Spowiedź niedokończona są zbiorami (rozszerzonych) tekstów drukowanych na łamach tego czasopisma. Większość jego książek trafiła na listy bestsellerów.

Więcej informacji na stronie Biblioteki Publicznej w Nowym Sączu: klik

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony