Stało się co się miało stać – Sandecja w III lidze! Pojawiła się lista usterek budowanego stadionu

Wielu kibiców, ale przede wszystkim działacze związani z Sandecją liczyli, że uda się uratować dla Nowego Sącza centralne rozgrywki w piłce nożnej, czyli utrzymanie w II lidze. Nic z tego! Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła odwołania Raduni Stężyca, Olimpii Elbląg oraz Skry Częstochowa i przyznała im licencje na grę w II lidze.

Sandecja zagra w nowym sezonie, w rozgrywkach regionalnych z: Lewart Lubartów, KS Wiązownica, Świdniczanka Świdnik, Chełmianka Chełm, Wiślanie Jaśkowice, Czarni Połaniec, Siarka Tarnobrzeg, Avia Świdnik, Podlasie Biała Podlaska, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Garbarnia Kraków, Wisłoka Dębica, Podhale Nowy Targ, Wisła II Kraków, Pogoń-Sokół Lubaczów lub Stal Łańcut, Korona II Kielce.

To nie koniec złych wieści związanych z Sandecją. Klub dostał zgodę na grę w II lidze, ale o występach w III ma zadecydować Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Jakby tego było mało okazuje się, że budowany stadion, gdzie Sandecja ma grać w III lidze, ma szereg usterek, co może mieć wpływ na decyzję MZPN. Wypada mieć nadzieję, że jednak zespół będzie walczył o punkty przy Kilińskiego. A jeżeli nie, to gdzie????

W informacji do przetargu na dokończenie stadionu, pojawiły się nowe załączniki, w tym: “OPINIA STANU TECHNICZNEGO Dla Inwestycji „Realizacja obiektu Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego wraz z wyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem terenów i otoczenia obiektu” – ANALIZA STANU AKTUALNEGO.”

Kilka ciekawych fragmentów z rzeczonego opracowania:

  • Konstrukcja – Otulina poddanych analizie elementów nośnych cechuje się różnorodnością – wykonane odkrywki pokazują, że różnice wahają się od 2cm do 8-10cm. Nie są to normowe otuliny i ich niepoprawne wykonanie może w perspektywie czasu negatywnie wpływać na konstrukcję i odpowiednie zabezpieczenie prętów zbrojeniowych.
  • Konstrukcja – W stropie zostały wykonane trzpienie (#20 co ok.75 cm) zapewniające połączenie ze sobą odpowiednich części stropu. Połączenie to, przy założeniu obciążenia użytkowego ok.5kN.m2 nie przenosi obciążeń we właściwy sposób (jest przeciążone).
  • Trybuny – Na słupach od strony trybuny B pojawiły się uszkodzenia słupów mogące świadczyć o nadmiernym osiadaniu . W związku z powyższym należy zastosować geodezyjny monitoring osiadań w celu sprawdzenia ustabilizowania rzeczonego efektu lub jego pogłębiania.
  • Budynek – Płyta nad parterem budynku w części A (wylana w całości jako monolityczna żelbetowa) cechuje się nieregularnym zbrojeniem, czego wyniki widać w części załącznikowej badań ferroskanerem. Profilaktycznie zaleca się wzmocnić cały strop w związku z niemożliwością wykonania dokładnej analizy konstrukcji (wyniki nieregularności zbrojenia – dalszej części opracowania – załącznikach)
  • Zadaszenie – Na postawie wykonanych działań stwierdzono co następuje: – Konstrukcja stalowa spełnia warunek nośności, natomiast jej ugięcie przekracza normową wartość o ok.5- 6cm

Nowy termin (kilkukrotnie już przesuwany) otwarcia ofert na dokończenie i generalne wykonawstwo stadionu przy Kilińskiego, ma nastąpić 14 czerwca, czyli w piątek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony