Trwa Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski – tylko do 4 września

Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną już po raz szósty szuka wyjątkowych miejsc, atrakcji, wydarzeń i szlaków turystycznych, w ramach konkursu Turystyczne Skarby Małopolski.

Od 19 sierpnia do 4 września 2024 roku na stronie konkurs.visitmalopolska.pl można zgłaszać kandydatury. Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” zostanie wyróżniony nagrodą marszałka Małopolski w wysokości 100 tys. zł, z przeznaczeniem na rozwój i promocję turystyki na jego obszarze.
Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski ma sześć kategorii:
Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna
Najciekawszy szlak turystyczny
Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne
Unikatowa atrakcja turystyczna
Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury
W gościnie – oferta kulinarna
W drugim etapie konkursu internauci – w głosowaniu on-line – zadecydują, kto zasługuje na nagrodę i wyróżnienie. Głosowanie potrwa od 16 września do 4 października 2024 roku.
Nagrody zostaną przyznane przez współorganizatora konkursu – Małopolską Organizację Turystyczną. Przewidziano wyróżnienia do 5 tys. zł na sfinansowanie działań promocyjnych laureata w kategoriach „Najciekawszy szlak turystyczny”, „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne”, „Unikatowa atrakcja turystyczna”, „Sielskie klimaty – wypoczynek blisko natury” oraz „W gościnie – oferta kulinarna”. Ponadto, wszyscy wyróżnieni w konkursie zostaną objęci zintegrowaną kampanią promocyjną, realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2025 roku.
Za pomocą specjalnego elektronicznego formularza zgłoszeniowego, dostępnego na przygotowanej przez województwo dedykowanej stronie internetowej kandydatów zgłaszają:

  • jednostki samorządu terytorialnego,
  • samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne,
  • lokalne grupy działania, stowarzyszenia, fundacje,
  • prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, miejsc noclegowych i gastronomicznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych),
  • zarządcy szlaków,
  • inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne.
    Kandydat może zgłosić się też sam, lub przez podmiot/ osobę trzecią. W takim przypadku konieczne jest pozyskanie pisemnej zgody kandydata do udziału w konkursie (wzór zgody zawarty jest w załączniku nr 1 do regulaminu konkursu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony