ZSP w Nawojowej: olimpijczycy mają naprawdę dużą wiedzę rolniczą!

Dzisiaj zakończył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w której wystartowało ponad 100 uczniów z kilku województw. Zmagania odbywały się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej. To już 46 edycja olimpiady organizowanej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Na zakończenie Olimpiady przybył wicemarszałek Sejmu prof. Ryszard Terlecki i wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński, którzy gratulowali uczestnikom i tym, którzy przeszli do kolejnego etapu.

Wśród gości i organizatorów Olimpiady był m.in.: prorektor do spraw ogólnych Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Lepiarczyk, dr hab. Tomasz Wojewodzic z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Krakowie), wykładowcy UR, którzy czuwali nad uczniami startującymi w ośmiu blokach tematycznych. Nie zabrakło oczywiście wicestarosty nowosądeckiego Antoniego Koszyka, przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Romana Potońca, wiceprzewodniczącego Rady Ryszarda Poradowskiego, członka Zarządu Powiatu Zofii Niki, radnych powiatowych, wójta gminy Nawojowa Stanisława Kiełbasy i Bożeny Mynarek – dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Nad wszystkim czuwał dyrektor ZSP w Nawojowej Michał Bulzak wraz z zastępcą Anną Bartusiak, natomiast za przygotowanie Olimpiady podziękowano Teresie Sendeckiej – nauczycielce ZSP w Nawojowej.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony