1 kwietnia rozpocznie się Powszechny Spis Ludności

Na dzisiejszej konferencji Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Dyrektor Urzędu Statystycznego w Krakowie Agnieszki Szlubowskiej przypomniano o rozpoczęciu z dniem 1 kwietnia 2021 Powszechnego Spisu Ludności.

Ze względu na stan epidemii w naszym kraju możliwe będzie przystąpienie do spisu w kilku formach:

  • samospis internetowy ( spis.gov.pl)
  • poprzez Urząd Gminy oraz w oddziałach US
  • infolinię spisową 22 279 99 99
  • poprzez kontakt z rachmistrzem

Wojewoda Kmita zaapelował, aby w miarę możliwości Małopolanie wybierali metodę samospisu internetowego lub poprzez infolinię. Powiadomił również, że zostanie skierowana prośba do Komendanta Wojewódzkiej Policji, aby nadzór policji w tym okresie ukierunkować także przede wszystkim na zgłoszenia seniorów, którzy chcieliby zweryfikować tożsamość rachmistrzów.

Dyrektor Szlubowska przypomniała również o tym, że rachmistrz nie będzie zadawał pytań o nasz majątek ani posiadane mienie. Logowanie do spisu będzie możliwe poprzez profil zaufany bądź bankowość mobilną. Rachmistrzowie rozpoczną swoją pracę od połowy kwietnia i będą kontaktować się przede wszystkim telefonicznie! Dane rachmistrzów będzie można zweryfikować poprzez stronę US lub infolinię podając jego imię i nazwisko oraz numer legitymacji.

źródło: konferencja Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

One thought on “1 kwietnia rozpocznie się Powszechny Spis Ludności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony