Zwycięstwo sądeczanek na koniec II ligi

W II lidze rozgrywek koszykówki kobiet, zespół UKS Żak Nowy Sącz w ostatniej kolejce spotkań, w finale A, pokonał rywalki z Głuchołaz. Dzięki zwycięstwu sądeczanki zajęły ostatecznie 4 miejsce w II lidze.

UKS Żak Nowy Sącz – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy 62:46 (20:12, 17:13, 14:13, 11:8)

Sędziowali: Tadeusz Zimowski oraz Piotr Haluch.

UKS Żak: Sabina Kosakowska 25 (2×3), Martyna Sommer 15 (2×3), Diana Kosakowska 6, Anna Orzeł 5, Paulina Lipińska 4, Klaudia Chatys 4, Kamila Sowa 3, Martyna Jakubczyk, Sonia Skoczeń.

MUKS Chrobry: Aneta Bolek 9, Monika Barczuk 7, Natalia Jankowska 6, Aleksandra Szecel 6, Martyna Gandziarowska 6, Daria Gajos 6, Beata Madej 3, Julia Gracz 2, Sonia Twardowska 1, Natalia Gola.

Początek meczu był zacięty. Do 6 minuty pierwszej kwarty spotkania toczyło się kosz za kosz. Jednak kolejne akcje sądeczanek dały wysokie prowadzenie. Druga część meczu była bardziej zacięta, a na parkiecie pojawiły się wszystkie koszykarki. Zespół z Nowego Sącza cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę wygrywając ostatni mecz sezony.