17 medali na jednych zawodach. STP Nowy Sącz

Aż 17 medali zdobyli zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego STP Nowy Sącz na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w pływaniu do lat 13. Zawody trwały 3 dni. W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji stanęły pływaczki i pływacy do lat 9 oraz 10 latkowie.

W kat. do lat 9, zawodnicy rywalizowali na dystansie 25m w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz motylkowym.

Zawodniczka MKS STP Nowy Sącz Milena Leśnik zdominowała konkurencję we wszystkich konkurencjach, zdobywając cztery złote medale. Tym samym Milena uzyskała tytuł najwszechstronniejszej zawodniczki mistrzostw do lat 9.

Jej klubowa koleżanka Anna Brońska także może zaliczyć zawody do niezwykle udanych – na 25m stylem motylkowym wywalczyła brąz i dwukrotnie była 4 – w stylu klasycznym do 3. miejsca zabrakło jej zaledwie 0,01 s.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się na zawodach nasi dwaj 8-latkowie Oliwier Świdrak i Marcel Świdrak oraz 7-latnia Małgorzata Kurzeja, którzy na zawody pojechali „zbierać” doświadczenie w walce ze starszymi koleżankami i kolegami. Oliwier uplasował się na 6, a Marcel na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej. Małgosia wśród dwa lata starszych pływaczek zajęła „w generalce” 13. miejsce – co warte podkreślenia w stylu motylkowym ta młoda pływaczka uplasowała się na 5. miejscu.

W kat. 10 latków zawodnicy rywalizowali w dwóch blokach – każdy mógł wystartować w maksymalnie czterech konkurencjach. Wielką klasę pokazała kolejna zawodniczka błękitnych Katarzyna Kuźma, wygrywając we wszystkich swoich startach (50m st. dowolnym, grzbietowym, klasycznym oraz 200m st. dowolnym). Nie mogło być inaczej – Kasia także została najwszechstronniejszą zawodniczką w kat. 10 latek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony