22-latek odpowie za znęcanie nad rodzicami

Sądeccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał już zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na wyrok, ponieważ sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Agresywnemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali zawiadomienie, z którego wynikało, że 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wszczął w rodzinnym domu awanturę, podczas której groził rodzicom i uderzył ojca. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że nie było to incydentalne zdarzenie, ponieważ młody sądeczanin już od 2018 roku bez powodu często awanturował się, ubliżał i groził rodzicom, popychał ich, a także zakłócał im nocny spoczynek oraz demolował mieszkanie.

Z uwagi na agresję sprawcy wobec pokrzywdzonych prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o odizolowanie mężczyzny od rodziny. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie i jego decyzją 22-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami, oczekując na wyrok. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu do 5 lat więzienia.

Warto pamiętać, że brak reakcji na przemoc w rodzinie, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu. Jest wiele instytucji, w tym Policja, które w takich sytuacjach zawsze służą pomocą. Z funkcjonariuszami można skontaktować się na różne sposoby – dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, korzystając z aplikacji mobilnej „Alarm 112”, aplikacji „Moja Komenda” lub platformy „Policja e-usługi”. Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) obsługiwanego przez policjantów z Biura Prewencji KGP lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” (tel. 800 120 002). Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z wymienionych wyżej form pomocy. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby. Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie pozostawaj obojętny! Powiadom odpowiednie służby.

FOT. zdjęcie poglądowe, źródło: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony