27. Jesienny Festiwal Teatralny – wszystko jasne

To będzie już 27 Jesienny Festiwal Teatralny i 3, jaki odbędzie się w Starym Sączu. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano program tegorocznego festiwalu.

– Cieszę się, że Jesienny Festiwal Teatralny rusza i wiem, że nie tylko ja nie mogę się doczekać – mówił Jacek Lelek burmistrz Starego Sącza. – Nasz JFT przyciąga ludzi, znakomitych artystów, sponsorów. Chcę pogratulować wszystkim, którzy przyczyniają się do jego organizacji. Dziękuję za wsparcie wszystkim, a są to m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Kwiatkowski Starosta Nowosądecki. Dziękuję ludziom i firmom, które wsparły finansowo jego organizację.

– To już trzeci raz JFT zaprezentuje się w Starym Sączu – dodał Janusz Michalik dyrektor artystyczny Festiwalu. – Kiedy po raz pierwszy teatr zawładnął sceną Sokoła CKiS byliśmy pewni obaw, ale udało się. Dzisiaj musieliśmy odmówić wielu teatrom, które chciały tu przyjechać. Po wielu miesiącach pracy udało się skonstruować ciekawy i ambitny program. Do Starego Sącza przyjadą znani i cenieni artyści. Będzie m.in. Teatr Kamienica ze sztuką, którą wyreżyserował śp. Emilian Kamiński. W tym roku w programie jest 18 tytułów, ale aż 32 przedstawienia. Jak zawsze wystąpi Teatr Robotniczy Barbackiego oraz Scena Teatralna przy Sokole. Warto powiedzieć też o monodramie Anny Seniuk, która pierwszy raz w życiu wystąpi a takie sztuce. Będzie też Paweł Wawrzecki, który od lat rzadko bywa w Polsce, ale teraz będzie w Starym Sączu. Program jest bardzo bogaty i nie zabraknie niespodzianek.

Jak poinformował dyrektor CKiS w Starym Sączu już od 27 czerwca do kupienia będą bilety na 27 JFT.

– Warto wcześniej zaopatrzyć się w wejściówki bo wtedy jest możliwość wybrania sobie miejsca – powiedział Wojciech Knapik. – Ceny biletów nie są wysokie, od 60 do 70 zł. Tylko na trzy spektakle są droższe. Warto się pośpieszyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony