3 miliony umówionych wizyt – sukces nowej usługi KAS

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” została wprowadzona w listopadzie 2020 r. Głównym celem usługi jest poprawienie komfortu załatwiania spraw, a podczas pandemii było nim także zwiększenie bezpieczeństwa klientów i pracowników.

Liczba umówionych wizyt przekroczyła właśnie 3 mln, kiedy tow poniedziałek 21 czerwca w Urzędzie Skarbowym w Nowym Sączu o godzinie 9.30 odbyła się wizyta z takim właśnie numerem.Sprawa, którą załatwiał „jubileuszowy” podatnik dotyczyła podatków majątkowych, a konkretnie opodatkowania umowy kupna-sprzedaży

W województwie małopolskim zarezerwowano do tej pory ponad 220 tysięcywizyt w urzędach skarbowych. Ze statystyk usługi wynika, że średni ogólny czas obsługi podatnika podczas umówionych wizyt wynosi jedynie 13 minut, a najczęstszym powodem rezerwacji jest uzyskanie zaświadczenia lub załatwienie spraw związanych z podatkami majątkowymi.

Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw w urzędzie skarbowym można załatwić bez wychodzenia z domu, na podatki.gov.pl lub telefonicznie. Najszybszym i najłatwiejszym sposobem umówienia wizyty jest rezerwacja za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Wystarczy wskazać konkretny urząd w którym chcemy załatwić sprawę, następnie wybrać dogodny dzień i godzinę. Umożliwia to szybkie i komfortowe załatwienie spraw, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem środków ostrożności. 

Nie ma potrzeby umawiania wizyty w urzędzie, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru). Jeżeli chcesz wyjaśnić wątpliwości dotyczące składanego dokumentu – umów wizytę na podatki.gov.pl.

  • 3 mln wizyt umówiono do tej pory w całej Polsce za pomocą usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”
  • W województwie małopolskim skorzystało z niej ponad 220 tysięcy podatników.
  • Umawiając wizytę przez internet dbasz o swój komfort i bezpieczeństwo.

źródło/grafika: Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony