30 lat Bazyliki Mniejszej oraz 110 lat Sądeckich Wodociągów

Mszą świętą koncelebrowaną przez ks. bp Stanisława Salaterskiego rozpoczął się odpust w bazylice Św. Małgorzaty, który w tym roku przebiega pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”, ku czci Przemienienia Pańskiego.

Tegoroczny odpust to okazja do świętowania 30-lecia ogłoszenia nowosądeckiej kolegiaty bazyliką mniejszą. – mówił ks. biskup Stanisław Salaterski. – Dzisiaj świątynia po remoncie wygląda pięknie. To dzięki pracy i wielu starań proboszcza ks. Jerzego Jurkiewicza. To wszystko dzieje się bowiem ludzie współpracują, są dla siebie bliźnimi. Jak bardzo potrafimy być ludźmi, braćmi świadczy nasza pomoc Ukrainie. To właśnie jest wypełnianie Ewangelii. Warto też przypomnieć, że dzisiaj obchodzimy 110 lat Sądeckich Wodociągów. To właśnie dzięki pracy tych ludzi, ich poprzedników mieszkańcy mają wodę.

– Bardzo serdecznie zapraszam na czas takiej odnowy, przemiany, zatrzymania się przed cudownym wejrzeniem Jezusa Przemienionego, podczas Mszy Świętej, nabożeństw, spowiedzi, ale też adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech każdy z nas znajdzie sobie chwilę takiego wytchnienia i spokojnej modlitwy – zachęca kustosz sanktuarium, ks. Jerzy Jurkiewicz.

W uroczystość Przemienienia Pańskiego, która będzie miała miejsce w sobotę 6 sierpnia, sumę odpustową odprawi biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Oficjalnie uroczystości odpustowe zakończą się w niedzielę 7 sierpnia. Przez cały tydzień będą odbywały się nabożeństwa i Msze Święte dla wybranych stanów i grup duszpasterskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony