35 lat Chóru I LO Scherzo – fotogaleria

Aż trudno uwierzyć, że to już 35 lat istnienia chóru Scherzo działającego od początku przy I LO w Nowym Sączu. Z tej okazji w MCK Sokół odbył się uroczysty koncert. Gościem specjalnym był Marcin Wyrostek, wybitny, polski akordeonista.

Chór pod dyrekcją założyciela dr Andrzeja Citaka zaprezentował bardzo różny repertuar. Były utwory liczące kilkaset lat, ale też współczesne. Nie brakowało muzycznych żartów w wykonaniu licealistów oraz gościa specjalnego, czy wspólnych śpiewów z widownią.. To było ponad 2 godziny artystycznej uczty.

Jak zawsze przy takiej okazji nie brakowało gratulacji i wyróżnień. Starostwo, w chórze śpiewa ponad 80 proc. młodzieży z powiatu, uhonorowało dyrygenta oraz chór „Srebrnym jabłkiem”, natomiast władze Nowego Sącza „Sądeckim denarem”.

Również chór dziękował tym, którzy przez te wszystkie lata pomagali zespołowi. Wśród wyróżnionych był wieloletni dyrektor MCK Sokół Antoni Malczak, proboszcz jezuitów Św. Ducha, czy od dwudziestu lat wożący chór po całej Europie swoimi autobusami Wacław Mróz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony