365 dni pracy dla Małopolski

To już 365 dni pracy Wojewody Łukasza Kmity.

Szanowni Państwo, Drodzy Małopolanie!

Małopolska – nasze wyjątkowe województwo. Piękne i wymagające. Z ogromnym potencjałem. Z bogactwem tradycji i szerokimi perspektywami. Z Mieszkańcami, którzy wiedzą, czego chcą i identyfikują się ze swoim regionem.

Dokładnie rok temu Pan Premier Mateusz Morawiecki powołał mnie na stanowisko wojewody małopolskiego. Przyjąłem tę propozycję jako wyraz zaufania i zarazem największe zadanie, jakie zostało mi powierzone. Dziękuję za to, że mogę służyć Małopolsce.

Dziś, z perspektywy roku pełnienia funkcji wojewody, mogę powiedzieć, że każdy z tych 365 dni był wyzwaniem. Epidemia nie odpuszczała. Bezpieczne prowadzenie Małopolski przez kolejne fale nie było łatwe. Pożar w Nowej Białej, trąby powietrzne, powodzie… – sytuacje kryzysowe raz za razem nawiedzały nasz region.

Dziękuję wszystkim, których spotkałem na swojej drodze, a którzy wspierali mnie w pracy dla Małopolski. Dziękuję, że udało się stworzyć tak szeroki front współpracy – współpracy opartej na poczuciu odpowiedzialności, na  życzliwości, ale też na krytycznym podejściu do tematów, które wspólnie rozwiązywaliśmy.

Dziś wiem, że cokolwiek się wydarzy, Małopolanie mogą liczyć na doskonale przygotowane, zaangażowane i skuteczne służby; że jest tak wiele osób, podmiotów i jednostek, dla których dobro i bezpieczeństwo Małopolski jest priorytetem.

Jestem z tego dumny. Jestem dumny z tego, że mogę kierować takim zespołem. Choć nie zawsze mamy takie same zdania, nieustająco mamy poczucie, że łączy nas Małopolska. Łączy nas wspólny, nadrzędny cel. To doświadczenie konstruktywnej, partnerskiej współpracy jest dla mnie nieocenione. Bez względu na wszystko – z czymkolwiek przyjdzie nam się mierzyć i jak ciężko będzie rozwiązywać kolejne problemy – razem jesteśmy silniejsi.

Tą myślą otwieram drugi rok swojej pracy dla Małopolski na stanowisku wojewody. Nie wiem, co przyniesie nam los. Na pewno nie będzie łatwo, ale dobrze przygotowaliśmy się do dalszego, sprawnego działania. Koronawirus nie powiedział ostatniego słowa. Niemal każdy dzień przynosi nowe wyzwania.

Teraz największym niewątpliwie jest dalsze podnoszenie liczby szczepień przeciwko COVID – 19. To na tym obszarze koncentrujemy siły. Szczepienia są naszą tarczą. Dzięki nim będziemy bezpieczniejsi, gdy nadejdzie czwarta fala epidemii. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w proces szczepień. To nasza wspólna sprawa i wspólna walka. Walka o zdrowie, o normalność sprzed pandemii, o swobodę codziennego życia.

Dalej będę też dokładał wszelkich starań, aby nasz region tak dobrze się rozwijał. Mamy ku temu doskonałe narzędzia przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Będę̨ pracował, aby wszystkie szanse były konstruktywnie i mądrze wykorzystywane – zawsze dla dobra Małopolski! Będę pilnował, aby inwestycje, których tak wiele jest w naszym regionie, były sprawnie procedowane i realizowane. Będę dalej rozwijał współpracę z małopolskimi przedsiębiorcami, by regionalna gospodarka rosła w siłę. Bedę dbał o to, by małopolskie rodziny czuły stabilizację i bezpieczeństwo. Bedę jeszcze mocniej wspierał i ukierunkowywał samorządy.  To moja deklaracja i zobowiązanie. Zobowiązanie dla Małopolski. Zobowiązanie dla Małopolan.

Bo służba dla Małopolski i Małopolan jest dla mnie najwyższym zaszczytem.

Wojewoda małopolski

Łukasz KMITA

źródło/ilustracje: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony