40-lecie ZS im. Sybiraków – przysięga Strzelców klas pierwszych

Dzisiaj (13.10) na nowosądeckim rynku z okazji 40 – lecia ZS im. Sybiraków młodzież szkolna, nauczyciele, rodzice i sądeczanie uczestniczyli w święcie szkoły, które połączone było z przysięgą klas pierwszych.

Na płycie rynku zgromadziło się ponad 930 uczniów, niemal cała społeczność placówki. O godz. 11. por. Sławomir Szczerkowski, dyrektor placówki przyjął meldunek o gotowości szkoły do uroczystości. Dzisiaj to prawie 1000 uczennic i uczniów, siedem klas mundurowych, trzy oddziały przygotowania wojskowego oraz dwie klasy straży granicznej, klasa policyjna, branżowy oddział wojskowy, klasa ratownicza, klasa technikum oraz integracyjna.

– Nie muszę podkreślać faktu, że to dla nas wszystkich był to bardzo ważny dzień. – mówi Sławomir Szczerkowski, dyrektor placówki. – Przygotowywaliśmy się do tej uroczystości dość długo bo, był połączony z przysięgą młodego rocznika, w których uczestniczyło 230 nowych Strzelców. Dzisiaj z dumą mogę powiedzieć, że przez tych 40 lat szkoła bardzo się rozwinęła. Zmienialiśmy siedzibę, z roku na rok przybywało nam chętnych do nauki w klasach mundurowych, obecnie to już prawie 1000 uczniów.

Po uroczystościach przed sądeckim ratuszem w MCK Sokół odbył się koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod kierunkiem ppłk Leszka Mieczkowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony