50.000 zł dla Marysi Zwolińskiej w ramach 8. edycji Run 4 a Smile!

Rekordowym wynikiem zakończyła się 8. edycja projektu Run 4a Smile, czyli Biegu po uśmiech, organizowanego przez społeczność akademicką Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis Uniwersity we współpracy z wieloma organizacjami. W tym roku podczas akcji charytatywnej zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację 5 letniej Marysi Zwolińskiej, podopiecznej Stowarzyszenia Sursum Corda, chorej na białaczkę limfoblastyczną.

Przedłużająca się epidemia koronawirusa oraz związane z nią restrykcje powodowały wiele trudności w planowaniu całego przedsięwzięcia. Dopiero na dwa tygodnie przed wydarzeniem można było podjąć decyzję o powrocie do tradycyjnej formuły biegowej w Miasteczku Galicyjskim. Biorąc jednak pod uwagę wciąż obowiązujące obostrzenia, a przede wszystkim dbając o bezpieczeństwo uczestników, zaproponowaliśmy różnorodne formy udziału w akcji i wsparcia Marysi oraz jej rodziny. W najśmielszych marzeniach nie sądziliśmy, że akcja zakończy się tak wielkim sukcesem – mówi koordynator projektu dr Justyna Sokołowska – Woźniak – Przyjęliśmy ostrożnie za cel zgromadzenie funduszy w wysokości 30.000 zł. (w 7. edycji udało się zebrać 35.000 zł dla Stasia Gołębia), a marzył nam się wynik 40.000 zł. Dlatego tak bardzo cieszymy się z rekordowej sumy 50.000 zł., które zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Marysi Zwolińskiej.

Na dochód z akcji sumują się cegiełki z wpłat indywidualnych uczestników rywalizacji sportowych, cegiełki od darczyńców i sponsorów (wszelkie wpłaty od sponsorów zasiliły konto Marysi Zwolińskiej, jako pomnożenie cegiełek indywidualnych uczestników) oraz dochód z licytacji przeprowadzonych na portalu Facebook (w sumie wystawionych zostało około 90 rzeczy). Wszelkie koszty organizacji wydarzenia zostały pokryte przez organizatora – Wyższą Szkołę Biznesu – National Louis University.

Biegać i pomagać można było zarówno w Miasteczku Galicyjskim, jak i w dowolnym miejscu na Ziemi, dzięki udziałowi w rywalizacji online. Pomimo deszczowej pogody, w sobotnie przedpołudnie uczestnicy 8. edycji Run 4 a Smile licznie stawili się na starcie biegu w Miasteczku Galicyjskim. W klasyfikacji biegu głównego najlepszymi okazali się Darko Bąba i Ewa Brzeska. Odnosząc się do skali przedsięwzięcia, uczestnicy biegu online pokonywali dowolną liczbę kilometrów biegnąc, maszerując, jadąc na rowerze, rolkach, deskorolkach, a nawet wózkach, w parkach, lasach, po ścieżkach rowerowych w całej Polsce, ale i świecie, między innymi w Finlandii, Irlandii, Japonii, Ukrainie, USA, Kanadzie, Kazachstanie, we Włoszech, czy Szwajcarii. Uczestnicy biegu online mieli też okazję aby świętować swój udział podczas spotkania w Wiacie w Feleczynie, gdzie oprócz grillowania, można było pogawędzić oraz wziąć udział w konkursie przygotowanym przez gospodarzy obiektu, czyli Nadleśnictwo w Nawojowej, a następnie posłuchać koncertu zespołu Verb i Violki Marcinkiewicz. Przygotowaniem posiłku dla uczestników zajęły się panie z koła gospodyń wiejskich z gminy Łabowa.

Świętować można było również na imprezie wieczornej w WSB-NLU gdzie na dachu w budynku C odbył się koncert ,na którym wystąpili: Violka Marcinkiewicz, Kordian Cieślik, T.F.B. /The Freedom Birds/ oraz Zespół MANCHESTER. Po koncercie miał miejsce wyjątkowy pokaz laserów z użyciem efektów specjalnych, który zapewnił niezapomniane wrażenia z unikalnego i spektakularnego widowiska z użyciem najwyższej jakości sprzętu. Koncert, jak i całe wydarzenie prowadził Krzysztof Witowski, o nagłośnienie zadbała Fabryka Dźwięku, a o sprawy techniczne związane z transmisją zespół IT WSB-NLU.

Dla tych, którzy woleli połączyć gimnastykę ciała i umysłu albo zastąpić wysiłek fizyczny intelektualną formą rywalizacji w niedzielę 6 czerwca odbył się turniej szachowy. Turniej został przeprowadzony w dwóch grupach. W grupie A (urodzeni w 2002 roku i starsi) zwyciężył Marek Michalik, a w grupie B (urodzeni w 2003 roku i młodsi) zwyciężył Maciej Smaga.

Akcja nie zakończyłaby się tak wielkim sukcesem, gdyby nie determinacja organizatorów oraz zaangażowanie ogromnej liczby osób, którzy włączyli się w nią w różnym charakterze. W tym miejscu organizatorzy serdecznie dziękują każdemu, kto dołożył cegiełkę i wsparł akcję charytatywną 8. edycji Run 4 a Smile

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, Ludomir Handzel – Prezydent Miasta Nowego Sącza, Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa oraz Bernard Stawiarski – Wójt Gminy Chełmiec, z której pochodzi Marysia Zwolińska.

W tym miejscu organizatorzy kierują serdeczne podziękowania w stronę organizacji, sponsorów i darczyńców, którzy, mimo trudnych dla nich czasów, zdecydowali się na wsparcie Run 4 a Smile 2021 – 8 edycja, za dzielenie się dobrem, które jak wiemy, zawsze wraca. Bez współpracy i udziału różnych osób organizacji nie byłoby Biegu po Uśmiech!

fot. WSB NLU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony