50 lat po maturze – jak ten czas szybko minął.

Spotkali się kolejny raz, ale tym razem okazja była szczególna – 50 lecie matury, klasa IV E II LO w Nowym Sączu.

– To było bardzo sentymentalne spotkanie – mówi Monika Ślepiak. – Przyjechało nas 20 osób, była też “ciocia Basia” czyli nasza wychowawczyni Barbara Leszkiewicz. Zanim rozpoczęliśmy “długie rozmowy Polaków” chwilą ciszy uczciliśmy pamięć koleżanek i kolegów, których już z nami nie ma.
Klasa IV E to była grupa eksperymentalna. Ówczesny dyrektor II LO (Bulanda) wymyślił, że w tej grupie będą tylko uczniowie z najlepszymi świadectwami po podstawówce. Później już takiego eksperymentu już nie było.

– Rzeczywiście klasa była niecodzienna, w sumie 36 osób – dodaje Monika Ślepiak. – Wśród nas była Krystyna Czubówna, która nie mogła z powodów osobistych przyjechać, ale przysłała nam bardzo radosnego sms-a. To także Jerzy Gwiżdż, wojskowi, działacze polityczni, przedsiębiorcy. Jak mówiła nam “ciocia Basia”, klasa rzeczywiście była niezwykła, ale stwarzająca wiele problemów wychowawczych. Ale to już było, teraz wszystko wspominamy z uśmiechem.
Spotkanie było niezwykle radosne, a rozmowy trwał długo, bo do północy. Mimo, że to jest 50 lat później, już umówili się na kolejne.

Na zdjęciu: Stoją od lewej Witold Leśniak, Andrzej Muzyk, Andrzej Muzyk, Marek Bahrynowski, Maciej Janowiec Mirosław Oleksiuk,Anna Bugańska – Wilk, Piotr Maciej Gawron, Małgorzata Stobierska -Pierzchała, Tadeusz Misygar, prof. Barbara Laszkiewicz, prof. Antoni Piotrowski, Antoni Uszko, Krystyna Bączek – Ekiert, Jadwiga Pach, Andrzej Błaszczyk, Ewa Nęczyńska – Mazur, Monika Ślepiak, Ewa Szewczyk – Obrzut, Tadeusz Krawczuk, Maria Gądek – Zastawny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony