70 lat KS Start Nowy Sącz. Wybory władz, nagrody, wyróżnienia i uroczysta Gala

W hotelu Beskid odbyło się Walne Zgromadzenie KS Start Nowy Sącz. Wybrano władze, a prezesem na kolejną kadencję został Bogusław Popiela, wybrano Zarząd. Nadano również tytuł honorowych członków klubu: Marek Maślanka, Janina Kin, Marina Gonciarz, Henryk Popiela, Klaudia Zwolińska, Ryszard Winglarek.

W Zarządzie zasiadają: Henryk Popiela – wiceprezes, Grzegorz Danek – wiceprezes d/s kajakarstwa, Marek Borkowski d/s tenisa stołowego, Dawid Jeleński, Ryszard Winglarek, Leszek Bieryt. Po zebraniu odbyła się uroczysta Gala z okazji 70 lecia powstania klubu.

Komisja Rewizyjna: Maciej Danek, Krzysztof Pochwała, Marek Zwoliński.

– Historia klubu jest bardzo bogata – mówił podczas Gali prezes Bogusław Popiela. – Kiedyś mieliśmy wiele sekcji. W pierwszym dziesięcioleciu istnienia w klubie START Nowy Sącz w rożnych okresach działało aż 16 sekcji sportowych, takich jak: kajakarstwo, tenis stołowy, piłka nożna, żeglarstwo, sporty masowe, kolarstwo, narciarstwo, lekka atletyka, siatkówka męska, siatkówka kobiet, hokej na trawie, szachy, tenis, ziemny, koszykówka. Wiodącą dyscypliną od samego początku istnienia klubu było kajakarstwo. W pierwszym dwudziestoleciu istnienia klubu, zawodnicy STARTU Nowy Sącz zdobyli w rywalizacji seniorów i juniorów na Mistrzostwach Polski łącznie ponad 500 medali. Kolejne lata, to kolejne sukcesy. Dzisiaj jako klub jesteśmy najlepsi w Nowym Sączu, na 6 miejscu w Małopolsce i na 40 pozycji w kraju. Te 70 lat to tysiące medali Mistrzostw Polski, Świata, Europy czy Pucharów Świata, seniorów i juniorów. W rankingu wyprzedzają nas tylko wielkie kluby wielosekcyjne z największych miast. Nasza pozycja to efekt ciężkiej pracy sportowców, trenerów i działaczy. Ostatnie pięć lat to czas prządkowanie klubu, spłaciliśmy długi i dzisiaj możemy się pchwalić tym, że na koncie mamy pieniędze. Kiedyś mieliśmy siedzibę, ale dzisiaj wynajmujemy pomieszczenia w naszym byłym klubie i płacimy. Stąd tak ważne jest by wybudować nowy budynek z hangarem, itd. Dzięki dobrej współpracy z prezydentem miasta będzie w Nowym Sączu tor kajakowy koło Zamku, oraz nową siedzibę, jest już wstępny projekt. Mam nadzieję, że marzenia sportowców, trenerów i działaczy staną faktem i będziemy mieli sowje miejsce na mapie miasta. (całe wystąpienie prezesa Bogusława Popieli w nowym tekście).

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel przypomniał, że kiedyś próbował swoich sił w KS Start, w sekcji piłkarskiej, podziękował sportowcom, trenerom i działaczom. – Cieszę się, że nasz klub Start działa tak dobrze, że ma znakomitych spotrtowców. Jednak niezbędna jest baza. Razem z klubem zrobimy wszystko aby tor i nowa siedziba klubu powstały. Chcemy aby w 2025 roku odbyły się w Nowym Sączu międzynaorodowe zawodym, ale wcześniej pragnę razem z prezesem przcinać wstęgę podczas otwarcia nowego toru. Spróbujemy tego dokonać w nastęnej kadencji.

Sportowcom i wszystkim ludziom związanym z klubem dziękował poseł RP Piotr Lachowicz, członkowie PZKaj., również prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz – kiedyś znakomity kajakarz, medalista olimpijski, MŚ…Oczywiście były uściski oraz odznaczenia.

Takeże starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski złożył życzenia i gratulacje, uhonorował zasłużonych działaczy Złotym i Srebrnym Jabłkiem Sądeckim. Złote Jabłko Sądeckie otrzymali: Bogusław Popiela – prezes Klubu Sportowego START i Grzegorz Danek – wiceprezes Klubu Sportowego START. Srebrne Jabłko Sądeckie otrzymał Józef Nieć i Dawid Jeleński.

– Z okazji jubileuszu 70-lecia działalności dziękuję za propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży wyróżniam wszystkich członków i pracowników Klubu Sportowego START dużym Złotym Jabłkiem Sądeckim, które przekazuje na ręce prezesa Bogusława Popieli – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Przez te wszystkie lata działalności, Klub szkolił sportowców, którzy stawali na najwyższym podium. Promujecie kulturę fizyczną, zachęcacie dzieci i młodzież do treningów, kształtujecie ich postawy, uczycie jak wygrywać, ale też wspieracie ich, kiedy przegrywają. Wielu z nich dajecie sens życia i sprawiacie, że czują się ważni. Dziękuję za tę wieloletnią pracę i zaangażowanie! Gratuluję wyników i proszę o kolejne lata tak świetnej służby dla mieszkańców Sądecczyzny!

W imieniu marszałka Witolda Kozłowskiego Marta Mordarska wręczyła Srebrny Medal Polonia Minor.

Z Okazji 70 lecia KS Start wybrano najlepszych sportowców w C-1 osada Jerzy Jeż/Wojciech Kudlik. C-1 Krzysztof Bieryt, K-1 kobiet Klaudia Zwolińska, K-1 mężczyzn Dariusz Popiela. Wszyscy to olimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Pucharów Świata.

Po uroczystej Gali, podczas kolacji, rozpoczęły się długie rozmowy o klubie, sporcie, o tym co było i być może będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony