AGRO i powiatowe dożynki w pierwszy weekend września w Nawojowej – zapraszamy!

Podczas konferencji prasowej starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz wicestarosta Antoni Koszyk przedstawili wydarzenia związane ze zbliżającą się rolniczą imprezą „Agro Nawojowa 2023”, to już za tydzień!

Jak powiedziano to kilkuset wystawców, tysiące odwiedzających, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, pokazy strzyżenia owiec, dożynki, a przede wszystkim fantastyczna atmosfera i możliwość nawiązania kontaktów biznesowych.

– Poprzedni rok pokazał, że wystawa AGRO Nawojowa jest bardzo ważnym elementem sądeckiego kalendarza, nie tylko rolniczego, ale też biznesowego. – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. Komu zależy na świetnej promocji produktów, na zakupie oryginalnych roślin, pysznych wyrobów regionalnych i wszystkiego, co związane jest z rolnictwem – nie może go tutaj zabraknąć. W tym roku również mamy wielu partnerów, wiele firm i przedsiębiorców, którzy zaprezentują się podczas pierwszego weekendu września w Nawojowej, czyli 2 i 3 września! Wystawa ma nie tylko rolniczy charakter. Jej celem jest stworzenie przestrzeni do spotkań producentów i konsumentów różnego rodzaju produktów. Znajdziecie tutaj Państwo szereg nowoczesnych rozwiązań do domów i ogrodów, nowości z branży mechanicznej, budowlanej, rzemieślniczej i ochrony środowiska, ale także mnóstwo lokalnych smaków i produktów tradycyjnych. W ubiegłym roku zapoczątkowaliśmy też tradycję organizacji Dożynek Powiatowych, co jest okazją do docenienia i pokazania lokalnego dziedzictwa kulturowego – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. Tutaj po prostu trzeba być!

Powiat Nowosądecki jest organizatorem wystawy po raz drugi we współpracy ze Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej oraz Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej i gminą Nawojowa. Wystawę objęli honorowym patronatem: Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, Sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa, Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i oczywiście starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony