Apel Policji o ostrożność na drodze – śmiertelne potrącenie pieszej!

5 stycznia br. w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową w Nowym Sączu została potrącona 63-letnia kobieta. Mieszkanka gminy Nawojowa została przetransportowana do szpitala. Niestety nie udało się uratować jej życia. Policjanci apelują o ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dzisiaj około godz. 7, w Nowym Sączu w rejonie skrzyżowania ul. Tarnowskiej z ul. Dojazdową doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem kursowym relacji Nowy Sacz-Kraków potrącił pieszą, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. 63-letnia mieszkanka gminy Nawojowa z ciężkimi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala w Nowym Sączu. Niestety nie udało się uratować jej życia. Kobieta zmarła w szpitalu. Na miejscu wypadku pracowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Złe warunki atmosferyczne powodują, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierowców. Zima wymaga szczególnej uwagi na drodze, zarówno od pieszych, jak i od kierowców. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony