Apel policji o rozwagę na drodze – śmiertelne potrącenia

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło w Podrzeczu i Białej Niżnej. Niestety piesi w wyniku poniesionych obrażeń zmarli. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz kodeksu ruchu drogowego.

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 grudnia 2021 roku około godzinie 17:00 na drodze powiatowej w miejscowości Podrzecze. 52-letni mieszkaniec Sądecczyzny, kierując samochodem marki Volvo potrącił pieszą, która przechodziła przez jezdnię. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej 85-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła na miejscu zdarzenia. Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce dzisiaj rano ok. godz. 6:00 na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Biała Niżna. 48-letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, kierując samochodem marki Renault potrącił 82-letniego mężczyznę zamieszkującego Sądecczyznę, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Niestety pieszy również zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Przez wiele godzin na miejscu tych zdarzeń pracowali  prokuratorzy, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz biegli  sądowi z zakresu ruchu drogowego. Dokładne okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń będą wyjaśniane w toku prowadzonych śledztw. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony