Arkadiusz Aleksander wiceprezesem Zagłębia Sosnowiec

To duża niespodzianka. Człowiek, który nie był przez niektórych mile widziany w swojej Sandecji, znalzał miejsce w Zagłębiu Sosnowiec.

Jak można przeczytać na stronie internetowej nowego klubu Arkadiusz Aleksander został nowym wiceprezesem Zarządu Zagłębia, a jego nominację zatwierdziła Rada Nadzorcza sosnowieckiego Klubu. Nowy wiceprezes będzie odpowiadał w całości za pion sportowy Zagłębia, jego kompetencje pokrywać się będą z rolą dyrektora sportowego.

– Tak rzeczywiście będzie, będę odpowiedzialny za pion sportowy klubu, czyli za pierwszy i drugi zespół – mówi Arkadiusz Aleksander. – Mam swoje pomysły jeśli chodzi o Akademię. Zagłębie ma bardzo duży potencjał, jeśli chodzi o rozwój piłkarskiej młodzieży, chciałbym, by w końcu Akademia grała na szczeblu centralnym. Bardzo ważne jest by w pierwszym zespole Zagłębia było jak najwięcej wychowanków. Oczywiście w sercu wciąż mam Sandecję, w której jako zawodnik spędziłem 5 lat, a jako pracownik, 2,5 roku. Właśnie pobyt, czyli gra i praca przy ul. Kilińskiego bardzo mi teraz pomogą w Zagłębiu.

Warto przypomnieć: Arkadiusz Aleksander w ekstraklasie rozegrał 103 spotkania i strzelił 20 goli. Występował m.in. w Śląsku Wrocław, Arce Gdynia, Górniku Zabrze, Widzewie Łódź, Odrze Wodzisław, Sandecji Nowy Sącz, Flocie Świnoujście, a także na Cyprze w klubie AS Nea Salamis Ammochostou.

Po zakończeniu kariery sportowej był doradcą Prezydenta Nowego Sącza ds. Sportu, dyrektorem sportowym Sandecji, wiceprezesem, a następnie Prezesem Zarządu.

Arkadiusz Aleksander jest absolwentem AWF-u we Wrocławiu i tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego.

Fot: Arch. Zagłębie Sosnowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony