Automaty bez koncesji – Nielegalny Hazard w Nowym Sączu

Skonfiskowano dwa nielegalne automaty do gier hazardowych w skutek kontroli sądeckich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie. Właściciel maszyn musi się teraz liczyć z wysokimi karami, sięgającymi setek tysięcy złotych.

zabezpieczony automat

15 marca br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie, prowadząc wspólne działania zabezpieczyli w salonie gier w Nowym Sączu dwa nielegalne automaty. Maszyny służyły do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Automaty były bez wymaganej koncesji oraz zezwoleń, dlatego zostały zabezpieczone i przewiezione do depozytu celnego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

zabezpieczony automat

Funkcjonariusze Izby Administracji Skarbowej w Krakowie będą teraz prowadzić dalsze postępowanie i wyjaśniać wszystkie okoliczności związane z podejrzeniem prowadzenia w lokalu gier hazardowych bez wymaganego zezwolenia.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości do 100 tys. złotych od jednego automatu. Z kolei za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło/fot: KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony