Aż 47 punktów Dominika Kubieli – rekord klubu

Nowosądeccy kadeci rozegrali mecz z Koroną II Kraków. Przegrali, ale emocji nie brakowało. Znakomitą skutecznością popisał Dominik Kubiela, który zdobył aż 47!!! punktów.

Liga kadetów U-15

STK Wikar Nowy Sącz – KS Korona II Kraków 71:88 (7:16, 23:23, 23:24, 18:25)

Sędziowały; Anna Orzeł i Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Dominik Kubiela 47 (3×3), Sławomir Szczerkowski 15 (3×3), Krzysztof Rosiński 6 (2×3), Jakub Fritz 3 (1×3), Kacper Leśniara, Michał Kudrawczuk, Karol Milanowski, Szymon Zając, Marcel Kmiecik, Jakub Niemiec, Mateusz Gadzina.

KS Korona: Kacper Gąstoł 21, Eryk Banzet 21, Kajetan Gąstoł 18, Ignacy Łuczkowski 12, Marcel Czarnecki 9 (1×3). Zbigniew Smoleński 4, Aleksander Skoczylas 3 (1×3).

Sądeczanie nie byli faworytem spotkania, co pokazała pierwsza kwarta. Później było znacznie lepiej. Po krótkiej przerwie i rozmowie z trenerem gospodarze zaczęli wreszcie grać zespołowo co przełożyło się na wyrównaną grę. Od pierwszych chwil prym w ataku wiódł Dominik Kubiela, którego wspomagał Sławomir Szczerkowski. Mimo znakomitych i celnych rzutów nie udało się odrobić strat. Mimo porażki mecz przeszedł do historii, bowiem Dominik Kubiela zdobył aż 47 punktów, co jest klubowym rekordem. Gratulacje!