Bankowy Kierunkowsk@z

W czasie pandemii Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju stara się normalnie funkcjonować. Jednym z elementów działań jest kontakt i współpraca z wyższymi uczelniami.

Projekt Kierunkowsk@z to spotkania zorganizowane przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu, podczas których jej wykładowcy oraz partnerzy biznesowi dzielą się swoją wiedzą z obszarów tematycznych bliskich młodzieży – mówi Iwona Wójcik, nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSP Krynica-Zdrój.

Do tej pory uczniowie wzięli udział w dwóch spotkaniach.

Podczas jednego z nich, młodzież z klasy III Technikum ekonomiczno-gastronomicznego uczestniczyła w otwartym wykładzie dedykowanym szkołom średnim. Poruszono w nim tematykę bezpieczeństwa finansów, kredytów oraz umów, a więc spraw ważnych dla każdego, kto w przyszłości będzie podpisywał umowę, zakładał konto lub brał kredyt.

W drugim spotkaniu wzięli udział uczniowie klas hotelarskich ZSP w Krynicy-Zdroju: dla „pierwszaków” były to rozważania o sztuce skutecznego uczenia się i twórczego wykorzystania stresu, a młodzież klas trzecich uczyła się jak przemawiać i występować publicznie, a także zdobywała wiedzę z zakresu kompetencji na rynku pracy.

Udział w projekcie Kierunkowsk@z jest doskonałą okazją do uzupełnienia i poszerzenia wiedzy zdobytej w szkole – dodaje Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

One thought on “Bankowy Kierunkowsk@z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony