Barciczanka gromi rywala zza między

Zespół z Barcic, który już zapewnił sobie zwycięstwo w nowosądeckiej lidze okręgowej, w swoim kolejnym meczu nie dał szans rywalom zza między. Barciczanka pokonała 5:0 Gród Podegrodzie. Po 29 kolejce spotkań ma aż 120 zdobytych goli przy tylko 12 straconych.

Barciczanka Barcice – Gród Podegrodzie 5:0 (3:0)

1:0 Stańczak 6, 2:0 Maślejak 35, 3:0 Stańczak 43, 4:0 Maślejak 50, 5:0 Krywobordenko 60

Barciczanka: Mrózek: Basta, Wańczyk (60 Wiewióra), Ciężobka (50 Gryźlak), Małkowski, Zawiślan, Stańczak (46 Krywoborodenko), Maślejak, Korzym (46 Zygmnt), Miechurski (46 Krupa), Łukasik.

Gród: Drożdż: Kostrzewa, Zgrzeblak, R. Knurowski, M. Knurowski, Plata, Ciągło, Kantor, Szabla, Kumor.

Od pierwszych chwil na boisku w Barcicach dominowali gospodarze, którzy już w 6 minucie po strzale Stańczak objęli prowadzenie. Wydawało się, że kolejne celne trafienia będą szybkie. Tymczasem zespół z Podegrodzia bronił się skutecznie powstrzymując ataki i strzały Małkowskiego, Maślejaka i Stańczaka. Dopiero w 35 minucie po uderzeniu Maślejaka trafiła do siatki Grodu. Tuż przed przerwą Stańczak kolejny raz zdobył gola. Po przerwie Barciczanka ruszyła do ataków. Z lewej strony boiska rządził Małkowski, który posyłał na pole karne kąślowe dośrodkowania, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Drożdż, który wybijał piłkę po strzałach Małkowskiego, Maślejaka i Basty. Przewaga zespołu z Barcic przyniosła tylko dwa gole, choć przy większej koncentracji gospodarzy wynik mógł być znacznie bardziej okazały.