Będą grać w bilard!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu mają wreszcie swoją Strefę Relaksu!

Czeka na nich specjalna przestrzeń, gdzie mogą odpocząć między zajęciami, zjeść posiłek, zagrać w bilard lub piłkarzyki, naładować urządzenia elektroniczne oraz samodzielnie lub wspólnie się pouczyć. Strefa została stworzona dzięki owocnej współpracy szkoły z firmą Pufy.pl , która ufundowała wygodne siedziska.

Jestem przekonany, że strefa relaksu będzie strzałem w dziesiątkę – mówi dyrektor placówki Krzysztof Szewczyk. – Idea utworzenia takiego miejsca świetnie wpisuje się w trendy i obecną trudną sytuację. Funkcjonowanie tej strefy zwiększy komfort nauki, zapewni odpowiednie miejsce do pracy grupowej i będzie sprzyjać integracji. Udowadniamy tym samym, że szkoła nie musi być miejscem, do którego uczniowie przychodzą wyłącznie w celu spełnienia obowiązku edukacyjnego. Młodość jest pięknym czasem beztroski, nawiązywania przyjaźni, pierwszych miłości. To w szkole rozgrywa się większa część życia młodego człowieka i to szkoła jest scenografią wspomnień, które potem nosimy w sobie przez całe życie. I chociaż dzisiaj szkolne korytarze stoją puste, to mam nadzieję, że już wkrótce zapełnią się młodzieżą, której taka strefa relaksu będzie niezwykle potrzebna.

To nie jedyna nowość w starosądeckim liceum. Od września w szkole działać będzie Akademia Talentów Powiatu Nowosądeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Uczennice liceum będą mogły się szkolić pod czujnym okiem najlepszych trenerów m.in. Janusza Pasiuta i będą stanowić drużynę ligową.
Dodatkowo szkoła rekrutuje do czterech klas. Są też innowacje: klasa psychologiczno-pedagogiczna, klasa medyczna, klasa prawnicza i klasa akademicka.

Więcej informacji na stronie: http://www.lo.stary-sacz.iap.pl/

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony