Będą kolejne światła na skrzyżowaniu? Zaproszenie do dyskusji

Radny Maciej Rogóż po rozmowach z mieszkańcami Osiedla Zawada zamierza zwrócić się do właściwych władz z wnioskiem o montaż świateł na skrzyżowaniu obok Kościoła w Zawadzie. Jednak zanim to nastąpi rajca zaprasza do dyskusji.

– Na spotkaniach mieszkańcy poprosili o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Zawadzie obok kościoła – mówi Maciej Rogóż. – Ludzie, którzy tu mieszkają, ale też korzystają z tego rozwiązania komunikacyjnego, skarżą się na spore problemy z np. z włączeniem się do ruchu z ulic podległych do Nawojowskiej, zwłaszcza w godzinach szczytu. Ulice Kręta – Nawojowska – Marii Dąbrowskiej mieszczące obok Kościoła w Zawadzie bywają często bardzo zatłoczone pojazdami. Nie brakuje wymuszeń, co już stwarza wielkie niebezpieczeństwo.

Mieszkańcy zaproponowali by w tym miejscu zamontować sygnalizację świetlną.

– Problem nie jest nowy, bo o tym dyskusje toczą się od dawna, kierowcy narzekają, że nie mogą się włączyć do ruchu w Nawojowską, zwłaszcza z ulicy Krętej, którą jeżdżą m. in. mieszkańcy z Poręby Małej czy Zawady. Dlatego mieszkańcy pytają o możliwości dotyczące montażu sygnalizacji świetlnej – dodał radny Maciej Rogóż. – Rozmawiałem w tej sprawie z Prezydentem Ludomirem Handzlem, jak również z Miejskim Zarządem Dróg. Poprosiłem o przeanalizowanie technicznych możliwości montażu świateł, ale pod warunkiem, że nie będzie to korkowało ulicy Nawojowskiej. Chodzi o światła z programem sterowania ruchem, który będzie dostosowany automatycznie do natężenia ruchu z danego kierunku, na korzyść oczywiście ul. Nawojowskiej aby uniknąć tworzenia się tam korków. Nie brakowało też głosów, by w tym miejscu powstało rondo. Jednak drogowcy odpowiadają, iż ze względu na warunki techniczne i małą ilość miejsca nie ma możliwości budowy ronda w tym miejscu.

Zdjęcia: screen mapy google

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony