Bezpieczne gospodarstwo rolne – konkurs.

Wypadki zdarzają się wszędzie – również w pracy w gospodarstwach rolnych. Co roku słyszy się o niebezpiecznych zdarzeniach na polu jak również w konkretnych gospodarstwach rolnych. Niestety brawura, ryzykowne zachowania czy nieuważność stają się często przyczyną tragedii.

Od ponad dwudziestu lat Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia organizują konkurs promujący bezpieczeństwo w gospodarstwach rolnych. Działania podejmowane na terenie małych i dużych gospodarstw służące poprawie bezpieczeństwa są bardzo ważne, podobnie jak dzielenie się dobrymi praktykami. dla zmian zachodzących na terenie gospodarstw.

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą wziąć zarówno duże, jak i małe gospodarstwa rolne, których przynajmniej jeden z właścicieli jest objęty ubezpieczeniem społecznym rolników. W dwudziestu dotychczasowych edycjach w Konkursie udział wzięło już ponad 24 tysiące gospodarstw indywidualnych.

Ważne terminy: 
25.04.2024 r. – upływa termin zgłaszania udziału w Konkursie
05.07.2024 r. – zakończenie etapu wojewódzkiego 
08-26 lipca 2024 r. – wizytacja gospodarstw finałowych (termin może ulec zmianie).

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa: klik

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony