„Bezpieczne Wakacje 2022″ – dzień otwarty sądeckiej komendy

Sądeccy policjanci gościli w swojej siedzibie przy ulicy A. Grottgera małych mieszkańców Sądecczyzny. Mundurowi przygotowali dla nich liczne atrakcje, a w ramach „Bezpiecznych Wakacji 2022″ przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

3 sierpnia br. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu po raz drugi podczas tegorocznych wakacji zorganizowała dni otwarte dla najmłodszych mieszkańców Sądecczyzny. Nasi mali goście swoją przygodę zaczęli od spotkania z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przeprowadzili prelekcję na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa, w szczególności podczas letniego wypoczynku. Dzieci były bardzo aktywne i chętnie zadawały pytania związane z nurtującymi je kwestiami. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się również wiele ciekawych informacji o służbie w Policji, a także zobaczyli z bliska sprzęt, którym na co dzień posługują się sądeccy funkcjonariusze. Chętni mogli przymierzyć elementy policyjnego umundurowania.

Mali goście poznali także tajniki pracy technika kryminalistyki, który pokazał, w jaki sposób zbiera się i zabezpiecza np. odciski linii papilarnych z miejsca zdarzenia. Każdy miał możliwość odciśnięcia swoich linii na przygotowanym do tego celu, pamiątkowym dyplomie.

Podczas spotkania dzieci miały również okazję zobaczyć część pomieszczeń, w których na co dzień pracują funkcjonariusze, a nie są one dostępne dla naszych interesantów – odwiedzili stanowisko pracy oficera dyżurnego oraz strzelnicę. Sporą atrakcją dla najmłodszych była możliwość obejrzenia z bliska policyjnych radiowozów i służbowych motocykli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony