“Biber – Sonaty Misteryjne” na początek 44. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej

W kościele św. Elżbiety koncertem “Biber – Sonaty Misteryjne” rozpoczął się 44. Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. To była prawie trzygodzinna muzyczna uczta. SFMD potrwa 5 dni.

– Nasz Festiwal to wielkie święto muzyki – mówił burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek – Witam wszystkich melomanów, zarówno tych którzy są 44 raz na SFMD, oraz tych którzy są po raz pierwszy. Wszyscy wyczekujemy tej muzycznej uczty i będzie to historyczne wydarzenie. Życzę wspaniałego czasu w Starym Sączu.

„Imago” to motto programowe tegorocznego 44. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej, który upłynie w atmosferze muzyki na skrzypce, lutnie, organy i klawesyn. Wszystkie koncerty, będą się odbywały kościele św. Elżbiety, tylko dzisiejszy, ze względu na akustykę odbędzie się on w salce parafialnej tuż obok kościoła. Biletem wstępu na wszystkie koncerty jest zakupiony program Festiwalu za 10 zł.

Uczestników Festiwalu przywitał dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari Wojciech Knapik, a program artystyczny przedstawił profesor Marcin Szelest, dyrektor artystyczny festiwalu, który powiedział, że „Imago” to także wejście w wyobraźnię muzyczną kompozytora. – Smakujmy atmosferę, oddajmy się muzyce…

PROGRAM

44. Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej

czwartek 30 czerwca, godz. 19.30, sala parafialna kościoła św. Elżbiety
Quasi una fantasia
Katarzyna Drogosz – fortepian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony