BLISKIE SPOTKANIA PSYCHOLOGII Z FILMEM W KINIE SOKÓŁ

Ruszają zapisy do programu edukacji psychologiczno-filmowej dla szkół:
– bliskie spotkania psychologii z filmem, projekt psychologiczno-filmowy, kierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich wykorzystujący film w edukacji i profilaktyce. Program KINOTERAPII powstał we współpracy psychologa i filmoznawcy i jest propozycją zajęć mających na celu uzupełnienie tematów podejmowanych w szkole m.in. na lekcjach etyki, wychowania do życia w rodzinie, języka polskiego.

Każdej projekcji towarzyszy powiązana z tematem zajęć, poszerzona o analizę filmu prelekcja psychologa oraz rozmowa po seansie. Filmy wybrane zostały w taki sposób, aby odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom młodych widzów, dotykały ważnych dla nich spraw i były inspiracją do podejmowania dyskusji na najtrudniejsze nawet tematy.


Prelegentem prowadzącym zajęcia KINOTERAPII w kinie SOKÓŁ jest Jolanta Piesiewicz – Miłek– psycholog, wykładowca, trener oraz filmoznawca Karol Szafraniec.

Projekt dofinansowano przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych ze środków uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Zajęcia w 2023 roku obejmują 3 seanse filmowe (jeden w miesiącu) dla trzech grup wiekowych:

11-12 lat

13 -15 lat

16 -18 lat

w terminie: październik – grudzień 2023.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 października 2023 roku.

Szczegóły dotyczące zapisów, cen karnetów oraz tematów spotkań dostępne na stronie
https://mcksokol.pl/wydarzenie/kinoterapia-2023-zgloszenia
Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony