Bon Turystyczny tylko do 31.03.2023 r.

Bon turystyczny został przyznany w 2020 roku jako wsparcie dla rodzin z dziećmi w związku z trudną sytuacją spowodowaną epidemią Covid-19. Celem przyświecającym twórcom programu stała się poprawa jakości życia, pomoc branży turystycznej oraz aktywizacja dzieci i młodzieży. Świadczenie w formie bonu turystycznego przyznawane było na każde dziecko, jeśli do 18.07.2020 r. przysługiwało świadczenie 500+ lub dodatek wychowawczy na dziecko, a także jeżeli nabyło prawo do wskazanych świadczeń miedzy 9.07.2020 r. a 31.12.2021 r. Każdemu dziecku spełniającemu podane kryteria przysługuje bon w wysokości 500 zł, a dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności jego podwojona kwota.

Podmioty, które mogą zrealizować bon turystyczny musiały zgłosić się na listę podmiotów, które mogą go obsłużyć. Do usług, które mogą być wydatkowane z bonu należą:  nocleg dziecka na terenie Polski (na przykład w czasie ferii zimowych), usługi przewodnika, wstęp do muzeów, galerii, skansenów, wyjazd kolonijny lub obóz sportowy na terenie Polski, udział w półkolonii, przejazd autokarem, jednodniowa wycieczka.

Mimo licznych możliwości i długiej listy podmiotów, które mogą zrealizować bon turystyczny nie wszyscy skorzystali z przysługującego im wsparcia. Płatności można dokonać również ze znacznym wyprzedzeniem. Usługa hotelarska może zostać opłacona bonem do 31 marca 2023 roku, a zrealizowana w kolejnych miesiącach.

To ostatni moment na realizacje bonu turystycznego! Jeśli nie macie pomysłu warto zapoznać się z ofertą Hardego Dzieciaka, lokalnej firmy specjalizującej się w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży lub innymi lokalnymi atrakcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony