Bookstagram ma wielką moc! – Akcja #ebookdlamateuszka

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Bookstagram, a więc to taki Instagram w Instagramie, którego twórcy poświęcają się przede wszystkim czytelnictwu. Wszystko po to, aby zachęcić jak największą rzeszę ludzi do sięgania po książki.

#ebookdlamateuszka to akcja, która ma na celu wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla małego Mateusza, który urodził się z Zespołem Aperta.

Jedną z organizatorek akcji jest nowosądeczanka i bookstagramerka Beata Skrzypczak, którą większość zna jako @opowiem_ci. Drugim z organizatorów jest Piotr Mąka, również bookstagramer @the.bookking

Kim jest chłopiec? Mateuszek urodził się 2018 roku i od drugiej doby swojego życia przebywał w Klinice Patologii Noworodka w Katowicach. Jako pięciomiesięczne niemowlę został przyjęty do Domu Małego Dziecka w Gliwicach, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Maluszek urodził się z rzadką wadą genetyczną, tzw. Zespołem Aperta (kraniostynostoza, dysmorfia twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, palcozrosty u stóp i u rączek). Mateuszek mimo przeciwności losu poprzez wsparcie wielu osób, darczyńców, specjalistów lekarzy, rehabilitantów wiele osiągnął, ale dużo jeszcze przed nim. – opowiada nam Beata – W najbliższych miesiącach, a może nawet latach czeka go jeszcze operacja głowy, a następnie zabieg rozdzielenia zrośniętych paluszków oraz ciągła i regularna praca z rehabilitantem, logopedą i pedagogiem. Decydując się na pobranie tego e-booka, pomogłeś chłopcu, który zasługuje na wiele więcej, niż dostał od losu. Jeszcze raz dziękujemy Ci za ten wkład. Będziemy na bieżąco informować Cię o zdrowiu Mateuszka podczas trwania akcji i po jej zakończeniu.

Ta niesamowita dwójka młodych i fantastycznych ludzi postanowiła napisać poradnik w formie e-booka, w którym dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat prowadzenia Bookstagrama.

W całym procesie tworzenia pomagali im Dominika @zkotemczytane oraz Paweł @emblemo

E-book dostępny będzie za przysłowiową cegiełkę 10 zł, a cała kwota ze sprzedaży zostanie przekazana na rehabilitację dla Małego Wojownika Mateusza.

Oczywiście, wpłat można dokonywać na różne kwoty i nie tylko kupując poradnik!

Dodatkowo na profilu @z_zycia_matki_wariatki trwa licytacja puchacza wykonanego z makramy przez @lawendowy_kacik

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej cudownej akcji!

Więcej na jej temat przeczytacie na blogu Beatki

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony