Bookstagram ma wielką moc! – Akcja #ebookdlamateuszka

Zacznijmy od tego czym właściwie jest Bookstagram, a więc to taki Instagram w Instagramie, którego twórcy poświęcają się przede wszystkim czytelnictwu. Wszystko po to, aby zachęcić jak największą rzeszę ludzi do sięgania po książki.

#ebookdlamateuszka to akcja, która ma na celu wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla małego Mateusza, który urodził się z Zespołem Aperta.

Jedną z organizatorek akcji jest nowosądeczanka i bookstagramerka Beata Skrzypczak, którą większość zna jako @opowiem_ci. Drugim z organizatorów jest Piotr Mąka, również bookstagramer @the.bookking

Kim jest chłopiec? Mateuszek urodził się 2018 roku i od drugiej doby swojego życia przebywał w Klinice Patologii Noworodka w Katowicach. Jako pięciomiesięczne niemowlę został przyjęty do Domu Małego Dziecka w Gliwicach, prowadzonego przez Siostry Zakonne. Maluszek urodził się z rzadką wadą genetyczną, tzw. Zespołem Aperta (kraniostynostoza, dysmorfia twarzoczaszki, rozszczep podniebienia, palcozrosty u stóp i u rączek). Mateuszek mimo przeciwności losu poprzez wsparcie wielu osób, darczyńców, specjalistów lekarzy, rehabilitantów wiele osiągnął, ale dużo jeszcze przed nim. – opowiada nam Beata – W najbliższych miesiącach, a może nawet latach czeka go jeszcze operacja głowy, a następnie zabieg rozdzielenia zrośniętych paluszków oraz ciągła i regularna praca z rehabilitantem, logopedą i pedagogiem. Decydując się na pobranie tego e-booka, pomogłeś chłopcu, który zasługuje na wiele więcej, niż dostał od losu. Jeszcze raz dziękujemy Ci za ten wkład. Będziemy na bieżąco informować Cię o zdrowiu Mateuszka podczas trwania akcji i po jej zakończeniu.

Ta niesamowita dwójka młodych i fantastycznych ludzi postanowiła napisać poradnik w formie e-booka, w którym dzielą się swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat prowadzenia Bookstagrama.

W całym procesie tworzenia pomagali im Dominika @zkotemczytane oraz Paweł @emblemo

E-book dostępny będzie za przysłowiową cegiełkę 10 zł, a cała kwota ze sprzedaży zostanie przekazana na rehabilitację dla Małego Wojownika Mateusza.

Oczywiście, wpłat można dokonywać na różne kwoty i nie tylko kupując poradnik!

Dodatkowo na profilu @z_zycia_matki_wariatki trwa licytacja puchacza wykonanego z makramy przez @lawendowy_kacik

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej cudownej akcji!

Więcej na jej temat przeczytacie na blogu Beatki

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Instagram