„Budujmy mosty, nie mury”!

Podczas spotkania z mediami posłowie Arkadiusz Mularczyk, Patryk Wicher oraz Andrzej Szkaradek ogłosili, że w najbliższą sobotę na nowosądeckim rynku odbędzie się wiec pod hasłem „Wolni Polacy w Niepodległej Polsce”.

– Nie zgadzamy się na to co dzieje się w naszym kraju od 13 grudnia ubiegłego roku. Nie ma naszej zgody na politykę Donalda Tuska, na łamanie prawa, Konstytucji – mówił poseł Arkadiusz Mularczyk. – Doszło do siłowego przejęcia mediów publicznych, wyłączenia sygnału, a następnie wprowadzenia tam ludzi, którzy nie mają ku temu uprawnień. Nie pozwala się na udział w obradach Sejmu legalnie wybranym posłom Mariuszowi Kamińskiemu oraz Wąsikowi. NA to nie ma naszej zgody. Nie możemy w Nowym Sączu i na Sądecczyźnie bezczynnie się temu przyglądać.

– Polska jest jedna – dodał poseł Patryk Wicher. – Zamiast stawiać mury, co się dzisiaj dzieje, budujmy mosty porozumienia. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą, aby w narodzie był spokój i dialog na nowosądecki rynek pod ratusz. To będzie pokojowa manifestacja.

– Ja wiem co to jest zniewolenie, co to jest więzienie za działalność polityczną – mówił Andrzej Szkaradek, działacz Solidarności. – Nie chciałbym aby to się powtórzyło. Ja też zapraszam na sobotę, na nowosądecki rynek. Proszę o przyniesienie flag, a naszą pieśnią przewodnią będzie Hymn Polski.

Organizatorami spotkania, które będzie tylko przed sądeckim ratuszem, są m. in: Klub Gazety Polskiej, Klub Inteligencji Katolickiej, Członkowie „Solidarności” oraz biura poselskie PiS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony