Budynek szkoły już po termomodernizacji – jest pięknie i ciepło!

Budynek ZSP w Krynicy – Zdroju wygląda wspaniale! Pod koniec grudnia 2023 r. została zakończona termomodernizacja całego obiektu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. To największa placówka prowadzona przez Powiat Nowosądecki. Obecnie uczęszcza do niej ponad 800 uczniów.

– Koszt inwestycji, która w tej szkole była bardzo potrzebna, to blisko 5,5 miliona złotych – mówi starosta Marek Kwiatkowski, który spotkał się z wykonawcami i dyrekcją placówki. – Naszym zadaniem jako samorządowców jest dbanie o to, aby każdy z budynków nie tylko był funkcjonalny dla uczniów i nauczycieli, ale też generował mniejsze koszty. Po zakończeniu termomodernizacji na pewno tak będzie.

Całkowita wartość inwestycji to: 5 495 944,61 zł. Projekt obejmował wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie budynku, kapitalny remont kotłowni wraz z wymianą kotłów centralnego ogrzewania, instalacji c. o., oświetlenia. Ponadto, obok budynku została zamontowana instalacja fotowoltaiczna.

– Bardzo dziękuję staroście Markowi Kwiatkowskiemu, który podjął decyzję o termomodernizacji budynku szkoły i zabiegał o środki na realizację projektu – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor szkoły. – Kotłownia była już bardzo stara i miałam obawy, czy przetrwamy tę zimę. Dzięki inwestycji – teraz jest ciepło i ekonomicznie. Budynek nabrał tez nowego blasku – ma nową elewację, okna i drzwi, a klasy zostały na nowo pomalowane.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju”, a współfinansowanie pochodzi ze środków UE w ramach RPO WM na lata 2014-2020, w wysokości 90% kosztów kwalifikowanych – 4 860 955,64 złotych.

– Dziękuję wykonawcom – konsorcjum firm: Usługi Remontowo-Budowlane „SARATA” (Jan Sarata, Złockie) i Firma Usługowo-Handlowa „WITEX” (Józef Witek, Siołkowa), którzy w ekspresowym tempie wykonali tak dużą inwestycję – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Nie było to łatwe zadanie, ponieważ prace rozpoczęte we wrześniu 2023 roku musiały zakończyć się w grudniu 2023 roku.

W spotkaniu wzięli udział m. in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, Bożena Mynarek – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, przedstawiciele wykonawców, Piotr Piechnik – dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Maria Aleksander-Pisz – dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony