Był pijany i posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami

Ponad 2,5 promila w organizmie miał 48-letni sądeczanin, który wsiadł za kierownicę samochodu. Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.  Trafił już do zakładu karnego, a o dalszym jego losie zadecyduje sąd. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

11 sierpnia br. sądeccy policjanci, patrolując ulice Nowego Sącza, na ul. Nawojowskiej zwrócili uwagę na kierującego fordem, którego styl jazdy wskazywał, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Policjanci natychmiast postanowili to sprawdzić, zatrzymując kierującego do kontroli drogowej. Jak się okazało, kierujący miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Podczas dalszej interwencji wyszło również na jaw, że 48-letni sądeczanin, ma cofnięte uprawnienia do kierowania, posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w dodatku jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Zgodnie z nakazem sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące.

Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i decyzji o cofnięciu uprawnień grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony